Powiększanie ust przed i po

0
1339
Powiększanie ust

Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego znajduje się w ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg używany jest przede wszystkim do modelowania ust przez eliminację ich asymetrii i oznak starzenia. W każdym przypadku usta zyskują wyraźny kontur, równy kształt i symetrię. Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan, czyli rodzaj polisacharydu występującego we wszystkich organizmach żywych. Wiąże on wodę w skórze właściwej, gwarantując jej sprężystość i jędrność. Efekty po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym
powiększenie objętości ust
poprawia się nawilżenie
wzmacnia się kontur
wypełnione zostają drobne zmarszczki wokół ust – „zmarszczki palacza”
opadające kąciki ust ulegają podniesieniu

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bez wątpienia jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i najczęstsza technika powiększania ust. Jego fizjologiczną rolą jest wzmacnianie wytrzymałości tkanki łącznej, regulowanie procesów zapalnych i gojenia ran, ochrona przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, a także nawilżenie tkanek. Sam zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania, poza powstrzymaniem się na 3 dni przed nim od przyjmowania leków przeciwzapalnych. Odpowiednią ilość preparatu wprowadza się za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Bezpośrednio po wstrzyknięciu kwasu należy rozmasować usta, aby nadać im odpowiedni kształt.

Powiększanie ust- za i przeciw

Powiększanie ustWskazania do powiększenia ust kwasem hialuronowym
zwiększenie objętości ust
chęć skorygowania asymetrii ust
wyrównanie dysproporcji między górną i dolną wargą
ujędrnienie ust
poprawa kolorytu ust
chęć zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust
nawilżenie ust i zapobieganie ich pierzchnięciu

Przeciwwskazania do powiększenia ust kwasem hialuronowym
ciąża i okres karmienia piersią
miesiączka
opryszczka
choroby układu immunologicznego
uczulenie bądź nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas hialuronowy
tendencja do blizn przerostowych

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji. W ciągu dnia nawilżajmy usta pomadką lub błyszczykiem, a na noc dodatkowo je natłuszczajmy. W aptece warto też zaopatrzyć się w tabletki, które przyspieszają leczenie siniaków. Nie należy masować ani ugniatać ust. Po operacji ust zaleca się picie dużej ilości wody, aby nawodnić wprowadzony preparat, a w pierwszym dniu unikanie gorących napojów oraz nagrzania okolicy ust.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ