Makijaż powiększający oczy

0
34571
Makijaż powiększający oczy

Duże oczy uważane są za znacznie bardziej atrakcyjne niż małe, ale nawet jeśli ma się je całkiem spore, warto dodatkowo podkreślać i powiększać je makijażem. Prezentują się wtedy jak prawdziwe zwierciadła duszy, a dobry makijaż wydobywa cały ich urok.

Ważne akcesoria

Aby wykonać dobry makijaż oczu, trzeba zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Wielką rolę odgrywają zwłaszcza cienie, a także kredka lub liner. Przed nałożeniem makijażu trzeba usunąć wcześniejszy makijaż. Dobrze będzie też wykonać peeling twarzy, dzięki czemu makijaż będzie trwalszy, a krem nawilżający nakładany pod podkład lepiej się wchłonie i zadba o skórę. Dobrym wyjściem jest też użycie bazy pod makijaż albo specjalnej bazy pod cienie. Należy nałożyć ją na powieki, potem zaś pokryć skórę korektorem o lekkiej formule albo podkładem. Utrwali to makijaż i zapobiegnie jego rozmazywaniu się.
Do wykonania pięknego makijażu oczu przyda się zalotka do podkręcenia rzęs, cień o kremowej konsystencji w kolorze cielistym, cień sypki o jasnym odcieniu w dowolnym kolorze, również sypki ciemny cień (może być szary, brązowy albo nawet czarny), kredka o kolorze cielistym, czarny albo grantowy eyeliner oraz dobry tusz do rzęs. Do cieni przydadzą się także aplikatory, pędzelki albo ewentualnie patyczki higieniczne.

Atrakcyjne kocie oczy

Aby wykonać tzw. koci makijaż oczu, trzeba najpierw pokryć całą ruchomą część powieki cielistym kremowym cieniem. Zewnętrzny kącik oka należy zaznaczyć ciemnym cieniem powyżej załamania powieki i pociągnąć linię do połowy oka. Kreskę warto namalować od połowy oka, co optycznie powiększy oczy. Kreska powinna rozszerzać się na zewnątrz, można też wyciągnąć ją nieco dalej poza zakończenie powieki – wówczas efekt kociego oka będzie jeszcze wyraźniejszy. Cielistą kredką trzeba podkreślić powiekę pod brwiami i pomalować linię wodną, co jeszcze bardziej powiększy oczy. Kiedy powieki są umalowane, czas zająć się rzęsami. Ich podkręcenie za pomocą zalotki doskonale otworzy oczy i sprawi, że będą wydawały się znacznie większe. Zalotkę należy podgrzać, najlepiej za pomocą suszarki do włosów, i ciepłą zacisnąć na niepomalowanych rzęsach (wywijanie pomalowanych może skończyć się nawet ich złamaniem!). Podczas używania zalotki trzeba bardzo uważać, by nie powyrywać sobie rzęs. Na koniec wystarczy wytuszować rzęsy dobrej jakości, świeżym tuszem. Warto zrobić to starannie, by uniknąć efektu sklejonych rzęs, co prezentuje się bardzo nieestetycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ