Twarz prostokątna

0
12208
Twarz prostokątna

Prostokątna twarz to jeden z ładniejszych kształtów twarzy. Jest proporcjonalna i symetryczna. Ogólne wrażenie – twarz kanciasta, wąska, długa. Szerokość w każdym miejscu (czoło, policzki, żuchwa) jednakowa. Czoło – bardzo często wysokie. Linia porostu przebiega prosto, są zaznaczone wyraźne kąty. Policzki – płaskie, wydłużone. Podbródek – szeroki i kanciasty. Zwykle, stylizacje specjalnie dla niej przygotowywane, mają za zadanie optycznie ją skrócić i zmniejszyć wydatność czoła bądź masywność szczęki. Jeśli sami mamy problem z dobraniem dla nas fryzury, warto jest poprosić o pomoc profesjonalistę. Będziemy mogli dzięki temu cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem, ale również zdrowymi włosami.

Fryzury do twarzy prostokątnej

Twarz prostokątnaDobrze jest, gdy dużo dzieje się w okolicach kości policzkowych, miedzy innymi zalecane są zachodzące na policzki pazurki lub skumulowane w tym rejonie fale. Kluczowe dla osiągnięcia zadowalającego efektu jest nadanie naszej fryzurze objętości. Dodatkowo powinniśmy zapoznać się z kilkoma dobrymi radami, na przykład:

  • Przy prostokątnym kształcie twarzy fryzury powinny być dość bujne, faliste, asymetryczne i miękkie.
  • urody dodadzą ci krótkie i kręcone włosy, fryzury bob, krótkie grzywki, długie włosy cieniowane oraz z przedziałkiem z boku
  • Unikaj eksponowania czoła, kucyków oraz króciutkich fryzur.
  • Najlepsza długość włosów dla tych, którzy chcą optycznie skrócić twarz, to włosy maksymalnie do ramion.
  • Grzywka-prosta, asymetryczna
  • Miejsce przedziałka nie ma większego znaczenia, chyba że masz dłuższe, proste włosy – wtedy zalecamy przedziałki boczne.
  • Zdecydowanie polecamy cieniowanie i pazurki.

Makijaż ma na celu w tym wypadku poszerzyć i skrócić twarz. Wydobyć kości policzkowe, zaznaczyć je. Oraz dodatkowo załagodzić ostre rysy. Najważniejszym elementem makijażu jest modelowanie. Modelować możemy różami, bronzerami, ale też różnymi odcieniami podkładów. Poszerzymy i skrócimy prostokątną twarz modelując okolice kości policzkowych linią jak najbardziej zbliżoną do poziomu. Ciemniejszym kosmetykiem załagodzimy ostre kanty, jeśli najbardziej wystające części i kanty przyciemnimy.

Okulary i czapka dla twarzy prostokątnej:

Chcąc wybrać okulary dla twarzy prostokątnej powinniśmy dobierać tak samo jak do twarzy kwadratowej.

Czapka:

TAK dla okrągłych kapeluszy z szerokim rondem i niską główką, małych czapek przylegających do głowy, bejsbolówek.

NIE dla nakryć głowy z daszkiem zadartym do góry, czapek z pomponem na górze lub ze sterczącymi ozdobami, na przykład piórami.

[Głosów:38    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ