Doklejane rzęsy

0
1951
Doklejane rzęsy

Sztuczne rzęsy są nieodłącznym elementem wyrazistego makijażu oczu. Sztuczne rzęsy są coraz doskonalsze i wygodniejsze. Podobnie jest z klejami, które są już na tyle bezpieczne i delikatne, że zabiegowi doklejania mogą poddawać się panie dotknięte alergią.

Sztuczne rzęsy

Własne rzęsy możemy zagęścić kępkami rzęs syntetycznych, efekt ten utrzymuje się cały tydzień. Po założeniu rzęs syntetycznych:
nie dotykaj ich, bo klei musi dobrze wyschnąć.
unikaj wilgoci i wysokich temperatur tzn. nie bierz gorącej kąpieli, nie chodź do sauny, na basen.
nie stosuj w okolicach oczu preparatów do demakijażu i kremów na bazie tłuszczów.
nie używaj zalotki.

Ciekawostki

1. Sztuczne doklejane rzęsy są całkowicie bezpieczne, a dodatkowo antyalergiczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs jest:
zapalenie spojówek,
stany zapalne oka,
jęczmienie.
2. Sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku, należy je przechowywać w oryginalnym pudełku.Doklejane rzęsy
3. Klej użyty do przyklejenia sztucznych rzęs powinien stać się lekko gumowaty i elastyczny, dzięki czemu łatwo odkleja się od skóry.
4. Jeśli podczas doklejania pobrudzisz powiekę klejem, nie martw się – zazwyczaj wysycha on w niewidoczny sposób.
5. Jeżeli natomiast rzęsy zaczną odklejać się w wewnętrznym kąciku oka, dodaj nieco kleju na pasek w tym miejscu, następnie po 30s je doklejamy.
6. Pamiętaj, że podczas doklejania, masz około 20 – 40 sekund, nim klej zastygnie na powiece. W tym czasie możesz odkleić rzęsy i przykleić raz jeszcze.
7. Zawsze podczas doklejania sztucznych rzęs trzeba mieć na uwadze kształt oka
8. Należy unikać klejów w tubkach, ponieważ są mało praktyczne, ciężkie w aplikacji i powodują że duża ilość kleju się marnuje.
9. Tradycyjne paski rzęs są szybsze do nałożenia niż kępki rzęsy, jednak zazwyczaj wytrzymują one tylko przez jeden dzień.

Idealne rzęsy

Wybierając sztuczne rzęsy koniecznie musimy pamiętać, aby wybrać takie, które będą wyglądały najbardziej naturalnie. Kilka rad:
pasek – musi być delikatny, najlepiej przezroczysty – wtedy rzęsom nie będzie towarzyszyła kreska, która może wyglądać na oku nienaturalnie i wymaga przykrycia kreską wykonaną eyelinerem;
skrzyżowane i nierówne – delikatne, skrzyżowane rzęsy będą wyglądały naturalniej niż jednakowej długości. Przecież nasze naturalne rzęsy też wyglądają jak od linijki;
z małymi przerwami – na rynku dostępne są modele, które przypominają kępki na żyłce – między kępkami występują małe przerwy; dodaje to naturalności całemu modelowi;
niedługie – naturalne rzęsy mają maksymalnie 8-10 mm, doklejając sobie rzęsy dłuższe niż standardowe, trudno uzyskać naturalny efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ