Fryzury twarz owalna

0
1698
Fryzury twarz owalna

Aby dobrze dobrać fryzurę do kształtu naszej twarzy, przede wszystkim musimy określić jaki jej rodzaj posiadamy. Tylko kobiety o tym kształcie twarzy mogą pozwolić sobie na wszystkie rodzaje fryzur. Pasują im o fryzury krótkie jaki i długie. Wskazane są długie, proste włosy oraz półdługie fryzury z mocnym cieniowaniem na całej długości. Jeśli chodzi o krótkie fryzury, do owalnej twarzy pasuje długi bob ze skośna grzywką oraz dynamiczne fryzury pixie z grzywka na boku. Aby uwydatnić ładne kości policzkowe, najlepiej wybrać fryzurę z delikatnym cieniowania na wysokości policzków. Jeśli chodzi o grzywkę to na pewno możemy zdecydować się na każdy rodzaj grzywki na przykład skośną grzywkę czy obciętą na prosto. Jeśli mamy problem z dobraniem sobie fryzury, koniecznie wybierzmy się do fryzjera, który nie tylko nam doradzi, ale również podpowie jaki kolor jest dla nas odpowiedni.

Twarz owalna

Twarz owalna jest uważana za idealny kształt twarzy ze względu na to, że jest proporcjonalna. Kobiety posiadające owalny kształt twarzy mają wysokie czoło i wysunięty lekko podbródek. Twarz owalna jest delikatna i subtelna. Fryzury dla okrągłych twarzy nie powinny być geometryczne czyli długie ciężkie grzywki lub jednolite ciemne, kolory mogą tylko podkreślić okrąg. Charakteryzuje się ona, miedzy innymi:
wysokie czoło,
lekko wydłużony podbródek,
węższa na linii żuchwy niż na skroniach,
krawędź włosów lekko zaokrąglona.

Twarz owalna- fryzury

Fryzury twarz owalnaPosiadaczki tego rodzaju twarzy maja bardzo duże szerokie pole do popisu, ponieważ tak naprawdę każda fryzura im pasuje. Owalnej twarzy pasują fryzury o każdej długości włosów: fryzury długie , fryzury półdługie , fryzury krótkie. Aby podkreślić owal twarzy, należy nosić włosy związane w koński ogon. Aby podkreślić czoło, wybierz fryzurę bez grzywki. Przedziałek musi znajdować się przy którymś z boków.

Krótkie
Kosmyki niesfornie opadające na dość wysokie czoło optycznie skrócą twarz i zrównoważą jej proporcje. Dodatkowo wszystkie panie o owalnym kształcie twarzy mogą bez obaw eksperymentować z asymetriami i podgoleniami

Półdługie
Jedną z ciekawszych propozycji dla pań w każdym wieku jest również long bob ze skośną grzywką – nieco dłuższy z przodu, a krótszy z tyłu. Idealnym wyborem będzie shag haircut – mocno wystrzępione włosy do wysokości ramion, najlepiej z asymetryczną grzywką.

Długie
Dobrym rozwiązaniem są loki, takie uczesanie najlepiej będzie wyglądać z przedziałkiem na środku głowy. Dodatkowo idealnie pasują także mocno wycieniowane fryzury, między innymi włosy dłuższe z tyłu i krótsze po bokach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ