Szampon do włosów cienkich

0
1050
Szampon do włosów cienkich

Cienkie włosy mają o 25% mniejszą średnicę niż normalne. Wymagają więc specjalnej pielęgnacji i wielu starań, aby nadać im objętość, wzmocnić i zachować ich naturalny blask. Delikatne włosy poddawane zabiegom koloryzacji z każdym myciem będą wytracały pigmenty. Dlatego warto je oczyszczać specjalnym szamponem do włosów farbowanych. Szampony do włosów cienkich są wyjątkowo delikatne. Zmniejszono w nich ilość olejów, czyli składników pielęgnujących, które kochają włosy suche i zniszczone, a które mogą obciążać włosy delikatne. Potoczne pojęcie „włosy cienkie” odnosić się może do dwóch stanów

  • ogólna ilość włosów na głowie – są to tzw. włosy rzadkie (które wcale nie muszą być cienkie),
  • grubość pojedynczego włosa – włosy cienkie w naukowym ujęciu.

Jak często można myć cienkie włosy

Delikatne, pozbawione objętości włosy powinno się oczyszczać tak często jak tego potrzebują. Cienkie włosy wymagają stosowania specjalnych szamponów, które dodadzą objętości i sprawią, że włosy nie będą się elektryzować. Zaletą tych szamponów jest także fakt, iż nie obciążają pasm, dzięki czemu włosy są lekkie i bardziej sypkie. Osoby zmagające się z problemem cienkich włosów powinny zrezygnować z suszenia włosów suszarką i tarcia ręcznikiem, ponieważ to dodatkowo osłabia kondycję włosów.

Pielęgnacja włosów cienkich

Szampon do włosów cienkichStosowanie raz na pół roku kuracji do włosów w ampułkach lub stosowanie kuracji w sprayu dla zagęszczenia i wzmocnienia cebulek włosów. Odpowiednio dobrane składniki zapewnią włosom prawidłowe odżywienie, wzmocnienie, a przede wszystkim optyczne zagęszczenie włosów.

W przypadku cienkich i delikatnych włosów nie stosujmy wielu produktów do stylizacji, a jeśli już po jakieś sięgamy wybierajmy te przeznaczone typowo do tego typu włosów.

Włosy suszone głową do dołu automatycznie nabierają objętości. Warto podczas suszenia lekko roztrzepywać kosmyki, aby nabrały jeszcze większej objętości.

Koczek luźno związany na czubku głowy tuż przed pójściem spać sprawi, że rano rozpuszczone włosy będą naturalnie lekko pofalowane, z tendencją do unoszenia się ku górze.

Fryzury dla cienkich włosów

Cienkie i delikatne włosy najlepiej wyglądają we fryzurach krótkich i półdługich. Idealną długością dla cienkich włosów jest zwykle długość do brody lub do ramion. Lekkie fale świetnie dodają objętości.

  • fale i loki- wyglądają na bardziej gęste i grube.
  • bob- włosy nie wyglądają płasko i wydaje się być ich znacznie więcej.
  • krótkie cięcie- sprawiają, że fryzura zyskuje ciekawy kształt.
[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ