Farbowanie włosów jaśniejsze końcówki

0
14643
ombre

Ombre hair, czyli brond – od połączenia brązu i blondu, to trend w koloryzacji utrzymujący się już od kilku sezonów. Ombre to metoda rozjaśniania włosów, polegająca na nałożeniu rozjaśniacza na końcówki włosów. Z rozjaśniania powinny zrezygnować kobiety o włosach cienkich i delikatnych, ponieważ efekt może być odwrotny od zamierzonego – fryzura będzie wyglądała niedbale. Ombre opiera swój efekt na dużej różnicy w odcieniach włosów – nierzadko dla brunetek proponowane są końcówki nawet w odcieniach jasnego blondu. Posiadaczkom włosów normalnych lub gęstych, stylista przed zrobieniem ombre powinien włosy odpowiednio wycieniować.

Ombre na ciemnych włosach

Rozjaśnianie ciemnych włosów jest szczególnie trudne, dlatego niezwykle ważna jest znajomość tonacji kolorystycznych farby i ich efektu po położeniu na włosy.Dobrze wykonane ombre na ciemnych włosach powinno dać efekt naturalnego rozjaśnienia. Na końcówki włosów nakładamy rozjaśniacz lub jasną farbę do włosów. Właścicielki długich włosów mogą rozpocząć na wysokości ucha oraz rozjaśnić także kosmyki przy twarzy na całej długości. Dziewczyny z krótszymi włosami powinny rozjaśnić niemal całe włosy.

Trendy koloryzacji

ombre
Ombre, czyli rozjaśnione końce i ciemne włosy u nasady.
Sombre (soft ombre),rozjaśniane pasemka zaczynają się też od nasady, dzięki czemu efekt jest dużo bardziej naturalny.
Splashlight to koloryzacja polegająca na rozświetleniu środkowej części włosów.
Dip Dye Hair to metoda farbowania końcówek na kolor wyraźnie kontrastujący z resztą włosów, najczęściej żółty, różowy, niebieski, fioletowy, zielony czy czerwony.
Babylights polega na rozjaśnieniu cienkich pasm włosów przy twarzy i na końcówkach.

Ombre krok po kroku

Dobrze rozczesane włosy podziel przedziałkiem z tyłu głowy, a następnie nałóż rozjaśniacz na końcówkach. Delikatnie rozsmaruj rozjaśniacz przeczesując włosy palcami, żeby uniknąć efektu ostrego przejścia miedzy kolorami.
Końcówki zawijamy w folie.
Po upływie czasu podanego przez producenta, zmywamy rozjaśniacz. Nakładaj odżywkę do włosów farbowanych i wysusz włosy.
Warto wiedzieć, że taka koloryzacja sprawdza się najlepiej na włosach kręconych, falujących, długich i gęstych. Cienkim, delikatnym i niezbyt puszystym może dodać ciężkości i wywołać wrażenie ich przetłuszczenia. Techniki nakładania rozjaśniacza są dwie. Można nałożyć go nierównomiernie, od końcówek, kierując się ku górze lub farbę podzielić na dwie porcje, pierwszą nałożyć na same końcówki a drugą nieco wyżej po około 10 – 15 minutach.

[Głosów:38    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ