Farbowanie włosów jaśniejszą farbą

0
2317
Farbowanie włosów

Bardzo często zdarza się, że kobieta decyduje się na zmianę koloru włosów. Jednak problem pojawia się kiedy brunetka chce zostać blondynką.

Rozjaśniacz czy farba

Farba
Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że farba ma do wykonania 3 zadania:
rozjaśnienie włosów
wprowadzenie do włosa sztucznych pigmentów
pielęgnacja.
Dodatkowo wszystkie te czynności musi wykonać w krótkim czasie, określonym przez producenta. Poza tym jeśli przetrzymamy farbę dłużej to niczego to zmieni, kolor nie będzie mocniejszy.

Rozjaśniacz
Rozjaśniacz rozprowadzony na włosach ma zdolność rozjaśniania o wiele dłużej niż farba, wybijając z włosa tyle pigmentów, ile tylko zdoła, na ile pozwolą okoliczności.
Dlatego też po nałożeniu go na włosy, musimy cały czas kontrolować stopień rozjaśnienia i pamiętać, że jeśli zbyt długo go przetrzymamy to może to spowodować olbrzymie szkody w kondycji, które nieodwracalnie odbiją się na wyglądzie włosa i zdecydowanie szybciej doprowadzą do jego wykruszenia.

Jaśniejsza farba -czy warto?

Farbowanie włosówDecydując się na jaśniejszy kolor włosów koniecznie powinniśmy zadbać o to, aby nasze włosy przede wszystkim na tym nie ucierpiały. Dobrze jest więc na farbach czy rozjaśniaczach nie oszczędzać. Należy wybrać taki kosmetyk do koloryzacji, który nie tylko zmieni kolor naszych włosów, ale także nie będą uwrażliwione, trudne do rozczesania, czy też pokruszą się zdecydowanie szybciej.

Dekoloryzacja

Jeśli miałaś jasny kolor włosów i postanowiłaś przefarbować je ciemny, a teraz znów chcesz wrócić do blondu to najlepszym sposobem będzie dekoloryzacja. Polega ona na usuwaniu koloru z włosów, a konkretnie – sztucznych, ciemnych barwników, które zawarte są w farbach. Zabieg można wykonać na dwa sposoby:
z użyciem rozjaśniacza – to najszybszy sposób na to, aby pozbyć się niechcianego koloru włosów.
z użyciem specjalnych preparatów color peel lub ściągaczy koloru – w tym przypadku zabieg trwa dłużej niż z zastosowaniem rozjaśniacza, ale jest delikatniejszy dla włosów.

Przeciwwskazaniem do wykonania dekoloryzacji są:

wcześniejsze rozjaśnianie włosów,
wcześniejsze poddanie się dekoloryzacji,
trwała ondulacja,
trwałe prostowanie włosów

Rozjaśnianie włosów

Są trzy metody rozjaśniania włosów.
zastosowanie rozjaśniacza proszkowego, który umożliwia zmianę koloru od 4 do 6 tonów. Składa się z węglanu amonu oraz wapnia.
rozjaśnianie emulsyjne, składające się z nadsiarczanu potasu i amonu (umożliwia rozjaśnienie o 6 tonów).
rozjaśnianie olejkiem, które zmienia kolor włosów o 2-3 tony.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ