Twarz owalna fryzury

0
5878
Twarz owalna

Fryzury do twarzy owalnej mają za zadanie ukryć zbyt wysokie czoło i optycznie skrócić podbródek.
Owalnej twarzy pasują fryzury o każdej długości włosów: fryzury długie , fryzury półdługie , fryzury krótkie. Aby podkreślić owal twarzy, należy nosić włosy związane w koński ogon. Aby podkreślić czoło, wybierz fryzurę bez grzywki. Przedziałek musi znajdować się przy którymś z boków. Tylko kobiety o tym kształcie twarzy mogą pozwolić sobie na wszystkie rodzaje fryzur. Pasują im o fryzury krótkie jaki i długie. W zależności od typu owalu, niektóre krótkie fryzury mogą podkreślać wydłużone rysy twarzy. Natomiast musimy unikać krótkiego boba kończącego się na linii szczęki, jak również krótkiego boba z prostą grzywką, fryzur z zaokrąglonymi bokami.

Twarz owalna

Twarz owalna jest dłuższa, niż szersza. Najdalej względem siebie są oddalone punkty na policzkach. Odległość między punktami znajdującymi się na wysokości czoła oraz tymi znajdującymi się wzdłuż żuchwy są niemalże równe.

Cechy charakterystyczne:

wysokie czoło,
lekko wydłużony podbródek,
węższa na linii żuchwy niż na skroniach,
krawędź włosów lekko zaokrąglona.

Rodzaje fryzur dla twarzy owalnej

Twarz owalna
Krótkie
Kosmyki niesfornie opadające na dość wysokie czoło optycznie skrócą twarz i zrównoważą jej proporcje. Dodatkowo wszystkie panie o owalnym kształcie twarzy mogą bez obaw eksperymentować z asymetriami i podgoleniami

Półdługie
Jedną z ciekawszych propozycji dla pań w każdym wieku jest również long bob ze skośną grzywką – nieco dłuższy z przodu, a krótszy z tyłu. Idealnym wyborem będzie shag haircut – mocno wystrzępione włosy do wysokości ramion, najlepiej z asymetryczną grzywką.

Długie
Dobrym rozwiązaniem są loki, takie uczesanie najlepiej będzie wyglądać z przedziałkiem na środku głowy. Dodatkowo idealnie pasują także mocno wycieniowane fryzury, między innymi włosy dłuższe z tyłu i krótsze po bokach.

Dobór fryzury

Posiadaczki tego rodzaju twarzy maja bardzo duże szerokie pole do popisu, ponieważ tak naprawdę każda fryzura im pasuje. Mogą pozwolić sobie na fryzury opierające się na upinaniu czy wiązaniu włosów, na przykład w kucyk lub koka. Jeśli natomiast chodzi o grzywkę to powinna być przede wszystkim prosta to pozwoli nam skrócić optycznie twarz. Do wyboru mamy także ukośną, jest ona szczególnie polecana, zwłaszcza wtedy gdy towarzyszy ona dużym objętościom. Przedzialek powinien być boczny, jednak jeśli stawiamy na ten pośrodku głowy, to koniecznie musimy pamiętać, aby nasze włosy nie były oklapnięte.

[Głosów:10    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ