Farbowanie włosów tutorial

0
1404
Farbowanie włosów tutorial

Domowa koloryzacja włosów ma wiele zalet. Jest tania, szybka, wygodna. Farbowanie wymaga kilku zasad, których należy przestrzegać, by uniknąć przykrych niespodzianek.
Tutorial
Jest to przede wszystkim metoda przekazywania wiedzy typu „krok po kroku”, jest bardziej interaktywny i dokładniejszy niż instrukcje, nastawiony na naukę poprzez przykład.

Farbowanie krok po kroku

1. Przeczytaj ulotkę. Ważny jest czas działania preparatu, a także opis efektu koloryzacji na różnych włosach.
2. Przeprowadź test uczuleniowy. Nanieś odrobinę preparatu na skórę w zgięciu łokcia i po kilku minutach spłucz wodą. Jeśli po 48 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie, możesz nakładać farbę na głowę.
3. Nie myj włosów. Zaleca się, by na 1-2 dni przed koloryzacją nie myć włosów. W ten sposób wykształci się naturalny, lipidowy płaszcz ochronny.
4. Przygotuj narzędzia takie jak: miseczkę do rozrobienia farby, grzebień i pędzelek do farbowania lub starą szczoteczkę do zębów.
5. Przykryj ramiona ciemnym ręcznikiem i nałóż rękawiczki załączone do opakowania.
6. Nasmaruj tłustym kremem lub wazeliną uszy i twarz przy nasadzie włosów.
7. Rozczesz włosy, na pewno ułatwi to nakładanie farby.Farbowanie włosów tutorial
8. Wymieszaj farbę z dołączonym aktywatorem i koniecznie użyj farby zaraz po wymieszaniu składników.
9. Nałóż farbę. Zacznij od nasady włosów. Rób przedziałki co 2 cm i nakładaj farbę pędzlem. Potem nanieś ją na całą ich długość. Jeśli farbujesz odrost, nałóż farbę starannie u nasady, odczekaj ok. 15 minut, a następnie rozprowadź resztę mieszanki za pomocą grzebienia na całej długości włosów, by wyrównać i odświeżyć kolor.
10. Umyj mydłem ręce i miejsca, gdzie farba miała styczność ze skórą twarzy. Jeśli farba nie chce się zmyć, możemy użyć soku z cytryny lub mleczka do demakijażu.
11. Absolutnie nie przykrywaj włosów folią ani ręcznikiem. Farba koniecznie musi się utleniać, by zaszła prawidłowa reakcja chemiczna.
12. Przestrzegaj czasu działania produktu tak jak podaje to producent. Jeśli wydłużysz czas, kolor może być zbyt ciemny, a farba może zniszczyć włosy.
13. Zmyj dokładnie farbę. Płucz włosy tak długo, aż spływająca z nich woda będzie czysta.
14. Nałóż odżywkę dołączoną do opakowania, która wzmocni włosy, nada im połysk i utrwali kolor. Trzymaj ją tak długo, jak wskazuje informacja w ulotce. Odżywka domknie łuski włosów i zakończy cały proces chemiczny.
15. Wysusz włosy, najlepiej, jeśli zrobisz to chłodnym strumieniem powietrza suszarki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ