Jaki sprzęt medyczny warto mieć w domu?

0
1592

Powszechnie wiadomo, że najlepszą metodą leczenia jest profilaktyka. W tym celu warto stworzyć małe domowe centrum diagnostyczno-laboratoryjne. Poniżej prezentujemy krótką listę przyrządów i urządzeń w które warto się wyposażyć.

TERMOMETR

Termometr służy do pomiaru temperatury ludzkiego ciała. Jeśli temperatura jest za niska lub za wysoka, to jest to często pierwszy znak, że w organizmie dzieje się coś nieprawidłowego. Prawidłowo wykonany pomiar temperatury umożliwia dobór odpowiedniego leczenia i efektywne monitorowanie postępów. Termometr można zakupić w każdej aptece. Do wyboru są wersje tradycyjne, elektroniczne, bezdotykowe.

CIŚNIENIOMIERZ

Ciśnieniomierz to sprzęt dla każdego, bez względu na wiek i płeć. Regularny pomiar krwi jest obowiązkowy w przypadku zdiagnozowanych chorób takich jak nadciśnienie czy hipotonia. Bez względu na to, jaki model posiadamy w domu, to mierzenie ciśnienia powinno wejść nam w nawyk. Dzięki temu wszystkie nieprawidłowości mogą być wykryte na wczesnym etapie. Ciśnieniomierz przeznaczony do użytku domowego może być naramienny lub nadgarstkowy. 

INHALATOR

Inhalator jest niezastąpiony w życiu każdego astmatyka lub alergika. Łagodzi objawy choroby oraz jest bardzo dobrym uzupełnieniem terapii astmy oskrzelowej, mukowiscydozy, nadciśnienia, a nawet zapalenia oskrzeli. Może być wykorzystywany przez długi czas. Aktualnie można kupić już kompaktowe inhalatory membranowo-siateczkowe, które są zasilane na baterie. Pracują cicho i skutecznie. 

GLUKOMETR

Domowy glukometr służy do samodzielnego pomiaru poziomu cukru. Jest nieodłącznym elementem skutecznego leczenia cukrzycy. Regularne pomiary pozwalają osiągnąć lepszą kontrolę choroby. Dzięki temu sprzętowi można uniknąć niebezpiecznych dla ludzkiego życia niedocukrzeń i hiperglikemii. Obecnie coraz częściej pacjenci decydują się na bardziej nowoczesny glukometr biosensoryczny zamiast tradycyjnego fotometrycznego. 

ASPIRATOR

Służy do oczyszczania nosa z kataru i zalegającej wydzieliny u dzieci i niemowląt. Można go używać w sposób ciągły lub przerywany. Odsysanie wydzieliny jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Modele elektroniczne są często dodatkowo wyposażone w uspokajające melodyjki. Jest mały, poręczny, wygodny w stosowaniu. Przygotowanie do użycia trwa około minuty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ