Pracownik schroniska dla zwierząt – ile zarabia?

0
2329
schronisko

Praca w takim miejscu na pewno nie jest łatwym zadaniem. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to zajęcie naprawdę wymagające. Do naszych zadań będzie należało oczywiście nie samo głaskanie, wyprowadzanie na spacer i zabawa z pupilem, będzie to też: sprzątanie odchodów, karmienie, podawanie lekarstw czy asysta w przypadku wizyty weterynarza np. na szczepienia. Jak w rzeczywistości wygląda praca w schronisku dla zwierząt? Czy pracownik takiego miejsca jest w stanie na tym zarobić? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-pracownik-schroniska/ 

Jak wygląda praca w schronisku dla zwierząt?

Zarówno psy, jak i koty oraz inne zwierzęta potrzebują załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Nawet schroniska, które mają po kilkanaście pracowników i kilkudziesięciu wolontariuszy, nie są w stanie ustawić wszystkiego tak, żeby każdy pies mógł wyjść i załatwić swoje potrzeby. Te zwierzęta są więc zmuszone do załatwiania swoich potrzeb w klatce, W której mieszkają na codzień. Jednym z obowiązków wolontariuszy będzie sprzątanie. Kolejną kwestią jest karmienie zwierząt, wymienianie im wody na świeżą oraz asysta w przypadku, kiedy w schronisku pojawia się weterynarz. Pracownik schroniska zajmuje się również wyprowadzanie piesków na spacer oraz spędzaniem z nimi czasu.

Pracownik schroniska – ile zarabia?

Zarobki te są zależne od samego schroniska, od tego ile finansów posiada ono w skali roku czy miesiąca, ale też od jego lokalizacji i miasta oraz ilości podopiecznych znajdujących się w schronisku. Oczywiście im więcej zwierzaków, tym więcej pracy przypada na jedną osobę oraz więcej pracowników należy zatrudnić. Osoba, zajmująca się opieką zwierzętami zazwyczaj może liczyć na wynagrodzenie znajdujących się w wysokości 2500 zł netto na miesiąc. Wolontariusz dla porównania nie zarabia nic, jednak na tym polega właśnie bezinteresowna pomoc.

Zobacz też: http://www.kobiecymokiem.pl/pracownik-schroniska-dla-zwierzat-jak-nim-zostac/

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ