Dlaczego po alkoholu stajemy się agresywni?

0
818

Każde uzależnienie jest trudne, w obecnych czasach mamy do czynienia z różnymi uzależnieniami. Obecnie można się nawet uzależnić od elektroniki i nowoczesnych technologii. Ale wciąż też pozostają aktualne uzależnienia, które są z nami od wieków, z którymi borykali się nasi pradawni przodkowie, przede wszystkim mowa tu o alkoholizmie.

Co alkohol robi z człowiekiem?

Alkohol w małych ilościach ma wiele zalet, odpręża, relaksuje, poprawia nastrój. Picie go okazjonalnie nikomu nie szkodzi. Ale kiedy nie ma się umiaru w piciu, pije się aż do utraty nieprzytomności, po pijaku robi się różne rzeczy nad którymi się nie panuje, wtedy potrzebna jest pomoc w wyjściu z tego uzależnienia. Ludzie pod wpływem dużej ilości alkoholu bardzo różnie się zachowują, wiele zależy od charakteru, ale zdarza się, że u niektórych pojawiają się agresywne zachowania pod wpływem alkoholu. W takim stanie człowiek jest nieprzewidywalny, jego agresja często skierowana jest w stosunku do obcych, ale także do ludzi, których się nie lubi na co dzień. Najgorsze gdy agresja alkoholika, kieruje się w stronę najbliższych, wtedy konieczna jest terapia alkoholowa.

Dlaczego alkoholik jest agresywny?

Ciekawą kwestią jest, dlaczego alkoholicy tak łatwo wpadają w gniew i stają się agresywni w stosunku do otoczenia. Wpływ mają na to różne czynniki. Przede wszystkim pod wpływem alkoholu człowiek nie do końca panuje nad swoimi reakcjami. Trzeźwy człowiek w sytuacji gdy ktoś go zaczepia, może zareagować obojętnością. Zaś człowiek pijany nie ma żadnych hamulców i nawet najmniejszy bodziec ze strony innej osoby może doprowadzić do wybuchu prawdziwej furii. Takie sytuacje bardzo często kończą się bójką, bardzo często jest to bójka z zupełnie obcymi osobami. A to może się skończyć prawdziwymi problemami, nawet wylądowaniem w więzieniu.

Dlaczego po alkoholu stajemy się agresywni?

Wiele osób po wypiciu większej ilości alkoholu staje się agresywna. Tak jak już wyżej wspomniano, zwykle wpływ na to ma charakter. Jeśli ktoś jest na co dzień spokojny i zrównoważony, nigdy nie unosi się gniewem, wtedy nawet większa dawka alkoholu nie zmieni jego zachowania. Ale gdy ktoś całkiem przeciwnie jest osobą wybuchową, energiczną, lubiącą mieć własne zdanie, wtedy po alkoholu może być bardzo agresywna. Na pewno pod wpływem alkoholu z człowieka wychodzą też wszystkie jego fobie, strachy, niepewność siebie a także złe zdanie o niektórych sprawach czy osobach. Pod wpływem alkoholu często mówi się prosto z mostu a to prowadzi do agresywnej postawy innych.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/agresja-po-alkoholu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ