Farbowanie żółtych włosów

0
2688
Farbowanie żółtych włosów

Niewłaściwe zastosowanie lub nieprawidłowy dobór produktu rozjaśniającego włosy może przynieść w efekcie żółty, a nawet pomarańczowy czy rdzawy odcień. Farbowanie włosów na blond jest bardzo problemowe, ponieważ bardzo często zdarza się że wpada on różne żółte tony.

NIEUDANA KOLORYZACJA

Farba do włosów blond ma szczególne wymagania a mianowicie:
Włosy powinny być grube i mocne, ale i dobrze nawilżone
Farba może być kładziona tylko na włosy blond, nie brąz.
Blond wygląda też dobrze na siwiźnie
Jeśli sama farbujesz włosy na blond musisz stosować się do zaleceń producenta.

NIWELOWANIE ŻÓŁTEGO ODCIENIA

Obecnie istnieje bardzo szeroka gama płukanek do włosów – fioletowych, niebieskich, srebrnych, różowych. Mają one za zadanie pozbycie się żółtego koloru z naszych włosów. Takie płukanki rozrabiamy w wodzie, w odpowiednich proporcjach, podanych na opakowaniu, po czym płuczemy roztworem umyte włosy, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.
Dodatkowo możemy zakupić szampony specjalnie do takiego użytku.

Szampony rewitalizujące kolor:

Farbowanie żółtych włosów
Regenal Wella – nadaje włosom kolor srebra i platyny.
Szampon Loreal Silver -dostarcza włosom dawkę refleksów opalizujących, neutralizujących efekt żółknięcia oraz aminokwasy, aby nadać włosom miękkość.
Porzeczkowy, niebieski szampon Joanna
Szampony niwelujące żółty odcień włosów blond Marion-zawiera kompleks VitaSilk, połączenie protein jedwabiu i witamin P, B5, H, A i E.
Dodatkowym rozwiązaniem przy żółtych włosach jest farba w kolorze gołębim lub perłowym. Możemy ją zmieszać z szamponem i nałożyć na włosy na 15 minut.
Regularne używanie tego typu produktów sprawi, że z włosów znikną niechciane żółte i rudawe odcienie. Pamiętajmy także, że do żółtych włosów najlepszy będzie szampon z pigmentem fioletowym, a do pomarańczowych zastosujemy kolor niebieski. Co jeszcze może nam pomóc?

Bardzo prostym i zarazem bardzo skutecznym sposobem jest szampon przeciwłupieżowy. Wystarczy, że umyjemy nim włosy kilka razy pod rząd lub pozostaw go na nich przez kilka minut. Tego typu szampony mają silnie oczyszczające działanie i szybko wypłukują pigment.
Jeśli jednak przydarzy nam się żółty odcień, to z umiarem stosujmy płukanki i inne produkty, aby nadmiernie nie wysuszyć i nie zniszczyć włosów. Obojętnie, czy włosy myjemy codziennie, czy raz na kilka dni – wszystkie te preparaty można zastosować raz na jakiś czas.
Wodny roztwór fioletu gencjanowego to doskonały pomocnik na drodze do ochłodzenia i zgaszenia nazbyt ciepłego, żółtego odcienia.
Dodatkową zaletą jest to, że możemy je kupić nie tylko w drogeriach ale także sklepach internetowych.

[Głosów:6    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ