Trwałe cienie do powiek

0
1287
Trwałe cienie do powiek

Cień musi uwzględniać także potrzeby skóry i typ urody. Cieni do oczu jest obecnie na rynku więcej niż kolorów tęczy. Każdej kobiecie spodobają się i będą pasowały inne kosmetyki. Głównie chodzi tu o takie cechy makijażu jak: kolory, nasycenie, wyrazistość, odcień i intensywność makijażu. Bardzo często się zdarza, że make-up oczu fałduje się lub zmywa, dlatego powinniśmy postawić na cienie wodoodporne lub o przedłużonej wytrzymałości.

Jeśli chcemy, aby nasz cień do powiek był trwały, koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się, w między innymi:
Baza pod cień- Baza sprawia, że cienie są wyraźniejsze, dłużej się utrzymują i są znacznie bardziej odporne na działanie potu czy sebum. Dzięki bazie cienie nie spływają ani nie zbijają się brzydko w załamaniach powiek.
Kosmetyki wodoodporne- Poprawi to znacznie jakość Twojego makijażu, a Ty będziesz miała pewność, że żadne drobinki tuszu czy rozmazana kreska nie zepsują Twojego looku.
Utrwalacz do makijażu – specjalny spray do utrwalania makijażu, który przypomina w działaniu lakier do włosów. Spray jest odporny na wilgoć, wiatr oraz pot. Spray do utrwalania nie może być jednak stosowany często, ponieważ blokuje pory.

Rodzaje cieni do powiek

W kamieniu- Proste w użyciu, trwałe. Niektóre można stosować na mokro, aby uzyskać głębszy kolor.
Pudrowe- Łatwo o efekt cieniowania koloru. Aby uniknąć osypywania się, przed nałożeniem cienia warto przypudrować powiekę.
W musie, płynne- Makijaż wygląda delikatnie i naturalnie. Nie bardzo nadaje się na lato, bo pod wpływem upału zbryla się i ściera.
W kredce- Jeśli skóra na powiekach przetłuszcza ci się, zrezygnuj z miękkich, kremowych kredek.

Zasady malowania trwałymi cieniami

Trwałe cienie do powiekMusisz wybrać 3 cienie pasujące do koloru Twoich oczu. Cienie muszą być jasne, średnie i ciemne
Zanim nałożysz cienie pomaluj twarz i powieki podkładem pasującym do twojej karnacji, a następnym krokiem będzie nałożenie bazy pod cienie, której rolą jest działanie utrwalające, dzięki czemu cienie lepiej się rozprowadzą i utrwalą.
Małe, lekko przymknięte oczy wymagają powiększenia, zrbisz to malując na nich kreskę eyelinerem.

Cień nakłada się od środka oka na jego zewnątrz, w kąciku wewnętrznym nakłada się jasny cień, na środku oka średni a na zewnątrz podkreślamy oko najciemniejszym cieniem.
Dla małych oczu,należy nałożyć ciemny cień w miejscu załamania i zagięcia powieki, a dopiero poniżej podkreślić oko jasnym cieniem, co uwypukli gałkę oczną.
Należy używać odpowiednich pędzli i pamiętać o ich czyszczeniu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ