Szczotki i grzebienie – co bezpieczniejsze dla naszych włosów?

0
967
szczotka do włosów

Myśląc o pielęgnacji włosów, największą uwagę przywiązujemy do kosmetyków, które stosujemy. Niestety, nie zdajemy sobie sprawy jak ogromny wpływ na kondycję naszych włosów ma sposób ich czesania i to czym to robimy.

Każdego dnia każdy z nas traci około 100 włosów. Jest to normalne. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynamy tracić tych włosów coraz więcej. Jaka może być przyczyna? Na większą utratę włosów narażone są przede wszystkim te osoby, które ciągle noszą włosy związane oraz te, które niewłaściwie czeszą swoje włosy.

Jak prawidłowo czesać włosy?

Wybór narzędzia do czesania to jedno, bardzo ważne jest również umiejętne czesanie włosów. Prawidłowo czesząc nasze włosy, zapobiegamy ich uszkodzeniom i nadmiernemu wypadaniu.
Jak należy czesać włosy, by były zdrowe?

  • Po pierwsze, włosy trzeba czesać codziennie.
  • Po drugie, jeżeli nasze włosy się plączą, przed ich umyciem rozczesz je. Wtedy łatwiej będzie je rozczesać po umyciu.
  • Po trzecie, nie można szarpać włosów. Czesanie ma być przyjemne i delikatne.
  • Po czwarte, osoby, które mają długie i gęste włosy powinny czesać je partiami.
  • Po piąte, kierunek czesania ma znaczenie. Zaczynamy zawsze od nasady włosów, dzięki temu od razu wykonujemy masaż skóry głowy.

Szczotki i grzebienie - co bezpieczniejsze dla naszych włosów?

Co wybrać do czesania, szczotkę czy grzebień?

Wszystko zależy od rodzaju naszych włosów. Grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, świetnie sprawdza się w przypadku czesania włosów wilgotnych. Woda sprawia, że łuska keratynowa włosa się rozszerza. Grzebień nie uszkodzi włosów takiej sytuacji. Szczotka wręcz przeciwnie.
Szczotka do włosów zalecany jest szczególnie osobom, które posiadają długie i gęste włosy. Jest to zdecydowanie bardziej wygodne i szybsze rozwiązanie.
Dostępne są szczotki z naturalnym włosiem i szczotki z włosiem syntetycznym.
Szczotka z włosiem naturalnym delikatnie, ale skutecznie rozczesuje włosy. Dodatkową zaletą takich szczotek jest to, że zamykają łuski włosów i nadają im zdrowy blask. Polecane są do każdego rodzaju włosów.
Szczotki z syntetycznym włosiem można stosować zarówno do rozczesywania włosów suchych jak i mokrych. Bardzo łatwo utrzymuje się je w czystości, można w dowolnej chwili umyć ją pod bieżącą wodą oraz zdezynfekować.

Przeczytaj też: Spinki i gumki do włosów – modne akcesoria

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ