Sposoby na szybką i skuteczną naukę!

0
853
nauka
fot. pexels.com

Każdy z nas chciałby szybko i skutecznie przyswajać nową wiedzę, a dodatkowo zapamiętywać ją na długo i móc wracać do niej, gdy tylko nachodzi taka potrzeba. Wykorzystując odpowiadającą nam metodę nauki, jest to możliwe. Poznaj zatem różne techniki, które umożliwią ci szybko i skutecznie pozyskiwać nową wiedzę, zapamiętywać ją na długi i wykorzystywać, gdy tylko będzie taka potrzeba!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-skutecznie-sie-uczyc/

Zanim zaczniesz się uczyć

Technik i metod nauki jest wiele. Naprawdę jest z czego wybierać. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że na pewno znajdziesz taką, która będzie ci odpowiadać. No właśnie i tutaj pojawia się jedna, bardzo ważna kwestia. Nie jest powiedziane, że metoda nauki, która idealnie sprawdziła się u twojej znajomej lub kolegi, sprawdzi się również u ciebie. Każdy ma inne preferencje do zdobywanie nowej wiedzy i nie można tutaj powiedzieć, że jedna technika jest skuteczna, a inna nie. Wszystko jest kwestią upodobań i wyboru tej, która dla nas sprawdzi się idealnie.

Dobrze przygotowane notatki to połowa sukcesu

Niektórzy mówią nawet, że nie połowa, a większość. Otóż, jeśli na przykład czeka cię nauka 100 słówek w innym języku, a nie masz ich wypisanych w jednym miejscu i przetłumaczonych, a dodatkowo nie masz ukazanych ich w zastosowaniu, w praktyce, czyli nie przygotujesz z nimi zdań, to trudno będzie ci się ich nauczyć poprzez chociażby opracowanie fiszek. Inny przykład – masz do przyswojenia ważne definicje, więc te też musisz opracować, aby przystąpić do ich nauki. Pamiętaj zatem, że zanim przystąpisz do nauki konkretnej części wiedzy, musisz dobrze ją sobie przygotować, opracować, zgromadzić w jednym miejscu.

Sposoby na skuteczną naukę

W zależności od tego, czego chcemy się nauczyć sprawdzi się inna metoda. W przypadku nauki słówek najlepiej sprawdzają się fiszki, które można losować i odpowiadać na słówko. Podobnie można uczyć się definicji i dat – na jednej stronie kartki piszesz zagadnienie, a na drugiej wyjaśnienie i losujesz, starając się odpowiadać. Bardzo pomocne jest też uczenie się na głos lub przynajmniej powtarzanie głośno przyswojonej wiedzy, wtedy bardziej się utrwala.

Przeczytaj też: http://cyberprzestepczosc.info/animacja-ze-zdjec-jak-ja-przygotowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ