Weselne zabawy dla dzieci

0
893
zabawy weselne dla dzieci
fot. pixabay.com

Idąc z dzieckiem na wesele nierzadko obawiamy się, że przyniesiemy więcej kłopotu parze młodej, chociaż wiemy, że nasze pociechy potrafią sobie zorganizować czas. Istnieje również wiele ciekawych zabaw weselnych, w którym również dzieci mogą wziąć udział. Warto je zasugerować przyszłej młodej parze.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/zabawy-dla-dzieci-na-weselu/

Dziecko na weselu

Dzieci na weselu mogą się szybko znudzić ciągłym siedzeniem przy stole wśród dorosłych, zwłaszcza, jeśli na imprezie nie ma więcej dzieci, z którymi mogłyby się bawić. Chcąc zorganizować dziecku czas możemy zaproponować mu różne atrakcje, które z pewnością je zaangażują i poprawią humor.

Dziecko na weselu rodzinnym nie musi czuć się samotne, ze względu na to, że większość osób z otoczenia zna. Zatem z pewnością znajdzie się ktoś, kto również chętnie z dzieckiem porozmawia lub się nim zajmie.

Zabawy dla dzieci na weselu

Chcąc jednak by nasze dziecko brało udział w zabawach weselnych, możemy pozwolić mu na harce na parkiecie w bezpiecznej strefie, aby nikt na dziecko nie wpadł, gdy poniesie go rytm muzyki. Dziecko również może brać udział w pociągu, który pojawia się na każdym weselu, może być na początku, na końcu, albo w środku – w tej zabawie będzie bezpieczne.

Dziecko może również wciąć udział w zabawie w gorące krzesła. Polega ona na tym, że w rytm muzyki tańczy się dookoła krzeseł, a gdy DJ zatrzyma muzykę wówczas trzeba jak najszybciej usiąść na jednym z krzeseł, których jest coraz mniej! Dzieci mają świetny refleks i są bardzo szybkie, zatem mogą nawet wygrać tę zabawę!

Spacer to również świetne rozwiązanie na rozrywkę dla dziecka. Jeśli już macie dość zaduchu weselnych harców oraz chcielibyście rozprostować kości, sprawdźcie okolicę weselnego budynku. Zabierzcie ze sobą dziecko. Nierzadko takie miejsca znajdują się w bardzo ładnych okolicznościach przyrody lub mają inne atrakcje dookoła. Może nawet znajdują się gdzieś jakieś zaprzyjaźnione zwierzęta?

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/drewniany-kojec-dla-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ