Najnowsze trendy designerskie często wykorzystują w wystroju wnętrz ciekawe, nieco surowe w swoim wyglądzie materiały, takie jak beton i cegła. Wśród nich na uwagę zasługuje sobie przede wszystkim ta ostatnia, która nawiązuje do klasycznych rozwiązań, a jednocześnie zachwyca swoim ciepłym wyglądem. Poznaj zatem z bliska cegły produkowane ręcznie, które mogą stać się ozdobą twoich ścian.
Czerwona cegła: klasyka w najnowszej odsłonie
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że czerwona cegła to bardzo tradycyjny materiał, z którego już przed kilkuset laty wznoszono budynki, z powodzeniem trwające do dziś. Nie oznacza to jednak, że jest przeżytkiem. Wręcz przeciwnie, obecnie ponownie święci ona triumfy, zwłaszcza jako materiał wykończeniowy.
Czerwona cegła wykorzystywana jest zarówno w stylizacji wnętrz, jak i jako materiał wykończeniowy, ozdabiający fasadę budynku. Jej najnowsza odsłona pozwala wybierać spośród wielu różnych typów cegieł, w tym stylizowanych na stary mur albo gotyk, ale także z typowo polskich form, między innymi cegieł lubelskich i kraśnickich. Każda z nich odznacza się swoim własnym, unikatowym stylem i będzie stanowiła ciekawe wykończenie.
Dlaczego warto wybrać ręcznie wykonywane cegły?
Cegielnia Cekobud oferuje swoim klientom unikalne kolekcje ręcznie wykonywanych cegieł. Ich ogromną zaletą jest niezwykła różnorodność form i kolorów, jakimi charakteryzują się poszczególne ich typy. Co więcej, ze względu na to, iż każda sztuka wykonywana jest ręcznie, tradycyjnymi metodami przekazywanymi z ojca na syna, powstające cegły są w pełni unikatowe: nigdy nie znajdą się dwie identyczne.
Ten ich wyjątkowy wygląd, związany z fakturą, kolorem oraz niepowtarzalnością, jest cechą szczególnie pożądaną w designerskich, nowoczesnych wystrojach wnętrz i wykończeniach fasad. Świetnie sprawdza się między innymi w pomieszczeniach industrialnych, w których może stanowić ciekawą ozdobę i podkreślać ważne cechy tego stylu.
Po ręcznie wykonaną cegłę warto sięgnąć także ze względu na materiał, z jakiego jest wykonana. Glina lessowa jest bowiem hipoalergiczna i może zapewnić najlepsze warunki do mieszkania osobom, posiadającym różnorodne uczulenia.
Z kolei do wykończenia fasad cegła nadaje się idealnie za sprawą swojej twardości i odporności na działanie warunków zewnętrznych. To, że potrafi przetrwać wieki, udowodniły nam w końcu liczne zabytki.
Zainspiruj się gotowymi projektami
Jeśli spodobał ci się pomysł wykorzystania cegły jako materiału wykończeniowego w twoim budynku, być może szukasz konkretnej inspiracji, która pomoże ci zdecydować, gdzie warto ją umieścić. Naszym zdaniem możesz wykorzystać ją między innymi do obudowy kominka czy też wykonania jednej, dekoracyjnej ściany w pomieszczeniu. Dzięki takim zabiegom elementy, które znajdują się przy koniku lub ścianie, zostaną doskonale podkreślone.
Jeśli potrzebujesz dalszych pomysłów, ponownie zapraszamy na stronę marki Cekobud, gdzie poznasz ich wspaniałe realizacje.