Niby trywialna sprawa, a natomiast… Kobiety szalejące na celu własnych paznokci do wyboru pilnika powinny podejść z nabożną rozwagą. Owszem, standardowa część z nas liczy się na te, co nie używają wcale (ponieważ są plotki, iż od tego rozdwajają się paznokcie) a te, jakim starcza standardowy metalowy pilniczek na wyposażeniu zestawu do manicure. Oraz tak da się tak być nic o gradacjach oraz rodzajów pilników nie widząc. Bardziej ciekawym świata oraz eksperymentującym z nowymi trendami i materiałami takimi jak akryl lub żywice podstawy wiedzy się natomiast przydadzą… Faktycznie, zła sława pilników ma swoje uzasadnienie – tradycyjne metalowe zarysowują paznokcie naruszając ich budowę oraz potrafią prowokować szybsze niszczenie płytki. Więc właśnie odpowiedni pilnik to na może nie metalowy, jednak zaopatrzony w pokrycie z tlenku aluminium, granitu, kryształu, szkła czy teflonu. Poza materiałem wykonania pilniki różnią się również kształtem (prosty, banan, romb, piramidka, blok) i, przede wszystkim, gradacją ziarnistości, którą określa się liczbami – od 80 do chociażby 1500.
Lub zastanawiałam się kiedyś z czego zbudowane są pilniki do paznokci? Była teraz w swoich rękach wszystkie typy pilników? A może warto zapoznać się przynajmniej z wiedzą teoretyczną na tenże temat. Poniżej opisane są niemal każde typy pilników do paznokci, ich wartości, choroby, zalety oraz zdolności zastosowania.
Typy pilników do paznokci:
Pilniki papierowe – to najciekawsze oraz najtańsze pilniki do paznokci. Zajmują się niezmiennym powodzeniem wśród manicurzystów. Możesz stosować ich także do piłowania zwykłej płytki jak oraz do prac połączonych z różnymi technikami przedłużania paznokci. Dostępne są w kolorach: biały, czarny, zebra, piaskowy, zielony oraz wielu innych.
Nazwa pilniki papierowe wzięła się z tego iż zewnętrzna, cierna powierzchnia pilnika to dobry typ papieru na jakim przyklejone są przeróżnego typu opiłki.
Są one zasadniczy nacisk na jakość pracy oraz żywotność pilników. W wytwórczości pilników papierowych jako materiał cierny wykorzystywane są:
•opiłki z drewna skandynawskiego (są niezwykle wytrzymałe),
•nasyp tlenku aluminium,
•węglik krzemu,
•mylar,
•cynkowy sterearynian,
•czy np. samo-ostrzący nasyp cyrkonowy.
Wszystkie te opiłki pokrywane są dobrym kolorem mocnego kleju oraz razem z papierem przyklejane czy przyprasowane do właściwej płytki zwanej rdzeniem. Rdzenie są drewniane, plastikowe, teflonowe oraz gąbczaste. Połączenie innych rdzeni ze sobą oddziałuje na twardość, elastyczność dając Ci nowe zdolności manualne oraz techniczne wybranego pilnika. Producenci stosują rozmaite kolory rdzeni w celu lepszego rozpoznawania pilników. Niestety powszechnie objawia się iż tenże sam kolor rdzenia oraz papieru nie zawsze jest tejże samej jakości. Każdy, taki sam kolor pilnika może być tworzony w trzech gatunkach, każdy z nich może być kolejną odporność oraz cenę. By przekonać się o jakości pilnika kup wpierw jeden. Oceń go, a następnie zamów prawidłową dla siebie ilość.