Blond vs. brąz – najgorętsze kolory lata

0
1397
Blond vs. brąz – najgorętsze kolory lata

Kolory i odcienie, które oferuje Garnier, farby dostępne w całej palecie barw, skłaniają panie do myślenia o własnej fryzurze. Nie jest tajemnicą, że kobiety uwielbiają zmieniać kolor włosów, bo choć w ten wyposaża każdego natura, to nie zawsze jest to ulubiona barwa włosów. Swoje też robi moda. Specjaliści i styliści damskich fryzur niemal co sezon lansują inne trendy, a panie wprowadzają w życie ich czasem bardzo śmiałe koncepcje. Jakie kolory włosów będą hitem tego lata?

Obojętnie co zaserwują nam modowi trendsetterzy, i tak zawsze największą popularnością cieszą się naturalne kolory włosów, stąd proponowane przez producentów, takich jak chociażby Garnier farby to głównie różne wariacje blondów i brązów. W palecie barw znajdziemy także rudości, mahonie, czernie czy bordo, ale stanowią one znacznie mniejszą część oferty. Z kolei w dobie powrotu do natury, gdy ekologia staje się w końcu bardzo istotnym elementem życia, styliści też częściej lansują naturalne odcienie włosów. Najbardziej popularne są więc blondy i brązy, problem tylko w tym, na co się zdecydować.

Garnier – farby blond

Na świecie chyba nie ma kobiety, która choć raz nie zastanawiała się, jak wyglądałaby w blond włosach. Obojętnie jakie trendy panują w danym momencie i tak blondynek zwykle przybywa. Farby w kolorze blond znikają ze sklepowych półek, bo szatynki rozjaśniają włosy, a blondynki eksperymentują z odcieniami. Proponowane przez Garnier farby w kolorze blond to odcienie od klasycznego blondu, poprzez jego złociste odmiany, aż po blond z popielatą poświatą, tak modną od kilku sezonów.

Problemem zawsze jest ten idealny odcień dla danej skóry. I choć zasada wydaje się znana, to warto ją przypomnieć. Panie o ciepłej karnacji powinny wybierać ciepłe odmiany blondu. Zimne odcienie, takie jak blond piaskowy, platyna czy popiel, zarezerwowane są dla kobiet o chłodnym kolorycie cery.

Garnier – farby brąz

Bez względu na panującą modę brązy zawsze będą chętnie wybierane przez panie. To kolory, które są naturalne i bardzo łatwo taką koloryzację przeprowadzić samodzielnie w domu. Gama dostępnych odcieni brązu jest ogromna, więc łatwo można dobrać stosowny odcień, a dzięki niemu fryzura zyskuje zupełnie nowy wymiar. Czasami, tak jak w przypadku blondynek, chodzi tylko o delikatną zmianę odcienia lub pogłębienie tego już istniejącego.

Hity tego lata

Wracając to tytułowego problemu, to niestety ani blond na głowie, ani brąz nie jest przebojem tego sezonu. Prawdziwym hitem lata jest stylizacja ombre lub sombre wykonana jednocześnie za pomocą farb w obu kolorach jednocześnie, czyli trzeba wykorzystać i blond, i brąz.

Ombre to ciemniejsza, brązowa farba położona u nasady włosów i stopniowo, delikatnie zamieniająca się w blond. Końcówki włosów są już jasne i jednolite. Z kolei sombre to stylizacja odwrotna, gdzie u nasady włosów kładzie się farbę blond i stopniowo kolor przechodzi w brąz.

Obie stylizacje i sombre, i ombre, najlepiej wyglądają na włosach długich lub półdługich. W tym roku znika więc dylemat: czy wybrać blond, czy brąz. Warto zdecydować się na ciekawe połączenie obu tych kolorów, bo fryzura ożywia i pasuje do każdej buzi, która wygląda o wiele atrakcyjniej niż w otoczeniu jednolitego koloru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ