O czym musisz wiedzieć zanim weźmiesz kredyt konsumencki

0
756
kredyt
fot: pixabay.com

Bywają takie miesiące w roku, kiedy wydatków są naprawdę dużo. Zazwyczaj wiąże się to z jakimiś szczególnymi okazjami. Najczęściej nasz budżet jest mocno nadwyrężony w grudniu. Chcemy obdarować bliskich szczególnymi prezentami w tym wyjątkowym czasie, jednak, co tu dużo kryć, porządne prezenty, które uciesza obdarowanych są bardzo kosztowne. Raz do roku chcielibyśmy sprawić ukochanym wielką radość, spełnić ich marzenia, więc cena schodzi na dalszy plan. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-wziac-kredyt-w-orange/

Drugi okresem wzmożonych wydatków są wakacje. Wszyscy potrzebujemy solidnego odpoczynku po całym roku wytężonej pracy. Aby oderwać się od codziennej pracy, faktycznie się zrelaksować, nabierając dystansu, powinniśmy zdaniem ekspertów zmienić otoczenie na co najmniej dwa tygodnie. Nie wszystkim się to udaje, jednak większość planuje choćby tygodniowy wyjazd latem. Chcemy przez te kilka dni urlopu nie musieć martwić się o finanse i przede wszystkim o warunki lokalowe i atrakcje. Jeśli mamy dzieci, musimy zabezpieczyć na lato jeszcze większa sumę. Nikt przecież nie dostanie urlopu na dwa miesiące, trzeba więc zorganizować dzieciom odpowiednie atrakcje, zająć ich czas. Najczęściej decydujemy się na obozy, które zapewniają kompleksowa opiekę, lecz również niekiedy porażają ceną. 

Kredyt konsumencki rozwiązaniem czasowe problemy z płynnością finansową

Jeśli nie odkładamy sukcesywnie na te cele w ciągu całego roku lub po prostu aktualna sytuacja zawodowa nam na to nie pozwoliła, możemy skorzystać z kredytów konsumenckich u jednego z kredytodawców. Na rynku działa wiele instytucji, które oferuja swoim klientom tego rodzaju pożyczkę. Są to znacznie niższe kwoty niż w przypadku kredytów hipotecznych, dlatego też ich warunki nieco się różnią.

Sprawna obsługa

Sporym ułatwieniem w przypadku kredytów konsumenckich jest to, że wstępnej weryfikacji możesz dokonać  telefonicznie, podczas rozmowy z konsultantem, który przy okazji odpowie na wszystkie twoje pytania. Takiej weryfikacji możesz tez dokonać online poprzez stronę internetową kredytodawcy. Bank sprawdzi twoją zdolność kredytową, ewentualne zadłużenia jakie posiadasz, a także historie kredytową i na tej podstawie zadecyduje o przyznaniu i wysokości kredytu. Na decyzję oczekuje się zazwyczaj krótko – maksymalnie do 5 dni.

Przeglądając ofertę kredytową banków należy zwrócić uwagę szczególnie na prowizję, całkowity koszt kredytu, formę jego spłacania. Najlepiej w tym celu skorzystać z porównywarek internetowych. 

Przeczytaj też:http://www.kobiecymokiem.pl/przycinanie-kocich-pazurow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ