Klatka dla królika – jak powinna wyglądać? Wymiary i wyposażenie

0
1308
króliczek

Pojawienie się futrzaka pod naszym dachem nie oznacza jedynie opieki czy głaskania, ale także zakup  odpowiednich akcesoriów, które stworzą dla uszaka odpowiednie warunki do prawidłowego funkcjonowania. Często nieświadomie, sprawiamy królikom za małą klatkę, czy wysypujemy do nich trociny. Nie powinno o wyglądać jednak w ten sposób. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/klatka-dla-krolika/

Jak powinna wyglądać klatka dla naszego futrzaka? Wymiary

Królika broń Boże nie powinno trzymać się w akwarium, w którym zwyczajnie będzie mu za ciasno, niekomfortowo i zbyt ciepło. O wiele bardziej odpowiednią opcją będzie klatka lub kojec wykonany z metalu czy drewna. Możecie ją zakupić przez internet na portalach takich jak np. allegro czy na zooplusie. Polecamy także sprawdzić OLX, może akurat traficie na coś w okazjonalnej i kuszącej cenie.

Klatka dla naszego futrzaka powinna mieć wymiary minimum (podkreślamy MINIMUM) 100 × 50 cm, dla jednego królika. Przy dwóch wymiary powinny wyglądać nieco inaczej – 140 × 50 cm. Królik musi mieć możliwość kicania, położenia się oraz odpoczynku. Zwracajcie również uwagę na to, aby klatka miała możliwość otworzenia jej od góry. Z pewnością taki rodzaj zamknięcia ułatwi wam sprzątanie.

Jaki rodzaj podłoża wybrać do klatki? 

Jeżeli posiadacie już klatkę to co dalej? Zdecydowanie teraz czas jest na wybranie odpowiedniego rodzaju podłoża. Do tej pory niestety w sklepach jest tak, że ekspedienci będą polecać wam jako podłoże dla królika trociny, które są dla naszych futerkowych przyjaciół niewskazane. Trociny pylą się, przez co mogą prowadzić do różnych infekcji. Co więc najlepiej jest dać na spód klatki? Dobrym rozwiązaniem są stare ręczniki, dywaniki, kocyki itp.

Zobacz też: http://www.kobiecymokiem.pl/5-mitow-na-temat-krolikow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ