Krem z filtrem do twarzy

0
1142
Krem z filtrem do twarzy

Krem ochronny do twarzy dobieraj według dwóch kryteriów. Po pierwsze dopasuj go do rodzaju swojej karnacji. Druga ważna sprawa to rodzaj cery. Sucha, alergiczna, trądzikowa, skłonna do zmarszczek – każda z nich wymaga innego traktowania.

Krem przeciwsłoneczny do twarzy powinien:

mieć wysoki filtr – najlepiej SPF 30 lub 50, aby skutecznie chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym
być fotostabilny, by substancje w nim zawarte nie ulegały rozkładowi pod wpływem promieni UV
chronić przed UVA i UVB – to pierwsze dociera do skóry właściwej i powoduje starzenie się skóry, a drugie powoduje poparzenie naskórka
mieć lekką konsystencję, tak by nadawał się pod makijaż
mieć dodatkowe właściwości pielęgnacyjne jeśli nasza cera jest problematyczna

Krem a skóra

Krem z filtrem do twarzyPodstawą pielęgnacji jest nawilżanie, nasze ciało składa się z ponad 60% wody, więc to ważne, aby jej nie tracić. Kremy nawilżające oraz regularne picie wody wpływa zbawiennie na skórę naszej twarzy.
Do skóry normalnej bądź suchej wybierz krem nawilżający, o bogatej, choć nietłustej i nieklejącej konsystencji, chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB. Dobrze, jak zawiera wodę termalną, witaminę E i wyciąg z alg. Warto też sięgać po preparaty wodoodporne, odporne na pot i wodę, nie zawierające parabenów.
Jeśli masz rozszerzone naczynka i przebarwienia, wybierz krem z filtrem o bardzo wysokiej, fotostabilnej ochronie przed UVA/UVB, najlepiej z SPF 50+.
Jeśli masz skórę tłustą, mieszaną lub trądzikową dobrym wyborem będzie krem o konsystencji lekkiej, szybko wchłaniający się, niepowodujący błyszczenia się skóry. Warto sięgnąć po te preparaty, które zawierają składniki likwidujące zaskórniki, np. kwas glikolowy.

Krem a karnacja

SPF (z ang. Sun Protector Factor) stanowi wskaźnik dotyczący działania fotoochronnego danego produktu w stosunku do promieniowania UVB.

Bardzo jasna, wrażliwa na alergie, często piegowata cera:
Na dzień – SPF 50
Na wakacje – SPF 50+

Jasna, wrażliwa cera. Włosy w kolorze blond:
Na dzień – SPF 50
Na wakacje – SPF 50+

Brzoskwiniowa, ciepła karnacja. Włosy brązowe lub w kolorze ciemnego blondu:
Na dzień – SPF 20
Na wakacje – SPF 30

Śniada, oliwkowa skóra. Włosy i oczy w ciemnobrązowym lub czarnym kolorze:
Na dzień – SPF 20
Na wakacje – SPF 30

PPD (ang. Persistent Pigmentation Darkening) i IDP (ang. Immediate Pigmentation Darkening). Im wyższa jest wartość wyżej wymienionych wskaźników, tym lepsza jest ochrona przeciwko promieniowaniu słonecznemu. Przez cały rok należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków z filtrami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ