Krótka fryzura męska

0
2341
Krótka fryzura męska

Uznaję, że jest do długość włosów do około 6 cm. Krótkie męskie fryzury są najpopularniejsze już od dłuższego czasu. Z pewnością dlatego, że są praktyczne i nie wymagają wiele uwagi. Jest to przede wszystkim fryzura szczególnie polecana, gdy pojawiają się problemy z łysieniem, lub zakolami. Półdługie, lekko pocieniowane włosy stworzą artystyczny look, pasujący zarówno na co dzień, jak i eleganckie wyjścia.

Męska fryzura z wygolonymi bokami

Klasyczne męskie cięcie to krótsze włosy po bokach i z tyłu głowy, a dłuższe na górze. Teraz, najmodniejsza jest duża różnica pomiędzy tymi długościami. Ten typ uczesania jest jednocześnie elegancki i stosowny na różnorakie okazji, jak i efektowny i wywołujący wrażenie, że mężczyzna nie tylko dba o swój wygląd, ale też wie co jest modne. Męską fryzurę z wygolonymi bokami cechuje przede wszystkim różnica w długościach poszczególnych partii włosów. Ideą tego typu uczesania są krótkie boki i tył oraz pozostawienie dłuższych włosów w górnej części głowy. Panom o twardych, męskich rysach z twarzami o kwadratowym kształcie nadaje łagodniejszego charakteru i łagodzi ich oblicza. Długość włosów po bokach i z tyłu jest mniej istotna i zależy głównie od tego, jak szybko chcemy ponownie znaleźć się na fryzjerskim fotelu. Długość włosów nic nie zmienia, warto więc stosować odpowiedni szampon i odżywkę, tak aby nie wysuszać pasm ani skóry głowy. Zmęczone włosy będą się źle układać, stracą blask. Inną krótką męską fryzurą jest tak zwane strzyżenie „na jeżyka” charakteryzujące się kilkumilimetrowymi włosami na całej głowie. Pamiętajmy jednak, że wymaga ono odpowiedniego kształtu głowy i nie każdemu będzie pasować.

Krótka fryzura męskaFryzura a kształt twarzy

TWARZ KWADRATOWA

Fryzury z wygolonymi bokami będą idealnie pasować facetom z kwadratową twarzą. Jeśli zaś nie za bardzo chce się wygalać mocno boki, to można po prostu zadbać o to, żeby włosy na tej części głowy były po prostu krótsze lub ułożyć je w taki sposób, żeby nie poszerzały twarzy.

TWARZ PODŁUŻNA (PROSTOKĄTNA)
W tym celu po bokach należy nieco sobie pofolgować i nie skracać ich. Dzięki temu twarz będzie wydawać się nieco szersza.

TWARZ TRÓJKĄTNA
Najlepszą z opcji przy tym kształcie twarzy jest pozostawienie długich włosów w „twórczym nieładzie”.

TWARZ OWALNA
Przy tego rodzaju twarzy trzeba unikać zbytniego poszerzania boków, żeby twarz nie zbliżała się kształtem do okrągłej.
Mężczyźni powinni dbać o swoje włosy stosując odpowiednie szampony i odżywki. Do układania służą specjalne produkty dla mężczyzn, takie jak żele, wosk, guma do włosów, pianki do stylizacji. Do krótkich włosów najlepszy będzie żel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ