Jak zrobić dobre selfie – skuteczne rady, które możesz wdrożyć od zaraz!

0
767
selfie
fot. pexels.com

Do dobrego zdjęcia wcale nie potrzeba Ci profesjonalnej kamery, dużych obiektywów i olbrzymich statywów. Ciekawą fotografię można również uzyskać robiąc selfie zwyczajnym telefonem. Poznaj skuteczne porady, które ułatwią Ci robienie selfie, które naprawdę robią wrażenie!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/autoportret-w-erze-selfie-dlaczego-chcemy-sie-portretowac/

Najważniejsza zasada

Tak, jak pisaliśmy nie jest Ci potrzebny bardzo dobry sprzęt, wystarczy telefon. Pamiętaj jednak, że Twój smartfon musi również być w miarę dobry. Sama obecność kamery i możliwość wykonania zdjęcia to nie wszystko. Dopytaj więc kogoś o pomoc przy wyborze telefonu, jeśli akurat takiego poszukujesz. Bardzo dobre jest to, że tak naprawdę obecnie większość smartfonów ma wystarczające parametry, także praktycznie każdy z nich sprawdzi się do tworzenia oryginalnych selfie. Jeśli telefon już masz, to czas na zasady i reguły. Niektóre z nich mogą się wydawać oczywiste, ale pamiętaj, że czasem na najprostszych rzeczach człowiek potrafi się wyłożyć.

Jak zrobić dobre selfie telefonem?

  1. Przetrzyj kamerkę – możesz pomyśleć, że to banał prawda? Jednak wiele osób korzysta z aparatu w telefonie w sposób automatyczny, a skutkiem są rozmazane zdjęcia. Telefon nosi w kieszeni, torebce, dotykasz palcami. To normalne, że kamera mogła się również zamazać. Pamiętaj więc, aby zawsze przed wciśnięciem przycisku ,,zrób zdjęcie’’ przetrzeć kamerkę.
  2. Ustawienia telefonu – a dokładniej chodzi o jasność wyświetlacza. Nie każdy korzysta z telefonu na pełnej intensywności oświetlenia. Jeśli Ty również, to pamiętaj, aby chociaż na czas selfie ustawić maksymalną jasność. Dzięki temu będziesz widzieć się w odbiciu telefonu i będziesz w stanie kontrolować pozę, minię itp.
  3. Zawsze rób zdjęcie w dobrym oświetleniu, a nie ma co ukrywać, że najlepszym oświetleniem jest światło dzienne. Wykorzystaj więc to. Dobrym sposobem na wykorzystanie korzyści światła jest również robienie zdjęć twarzą do okna. Podczas gdy ustaniesz plecami – zdjęcie będzie ciemne, kontury i mimika twarzy niewyraźne.
  4. W selfie kluczowa jest ręka, w końcu selfie to tak naprawdę ,,fotka z rąsi’’. Pamiętaj, aby trzymać telefon przed twarzą na wyciągnięcie całej ręki. Tylko wtedy masz szansę realnie odzwierciedlić swoją urodę.

Przeczytaj też: http://www.kobiecymokiem.pl/alternatywne-sposoby-parzenia-kawy-w-domu-wybierz-najlepszy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ