Jak sprawić, aby stare blizny były mniej widoczne?

0
1997

Sam moment pojawienia się blizny jest z pewnością szokujący, nawet jeśli pojawia się ona w wyniku zaplanowanych zabiegów chirurgicznych. Należy więc skupić się na wielkości blizny, jej umiejscowieniu oraz procesie zagojenia. To determinuje jej wygląd w przyszłości.

Postępowanie z bliznami

Podczas procesu gojenia się blizny oczywiste jest to, że chcemy zrobić wszystko,
by była ona jak najmniej widoczna. Szczególnie, gdy chodzi o bliznę większych rozmiarów. Wówczas warto stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich, dzięki którym będziemy mogli zauważyć, że proces gojenia przebiega jak należy.
Można wtedy też zajrzeć na stronę wszystkoobliznach.pl na jakiej znajdują się praktyczne wskazówki co do tego, jak poradzić sobie z bliznami. Po odpadnięciu strupa warto stosować preparaty specjalistyczne takie jak Sutricon. Dostępny jest on pod postacią żelu bądź plastrów silikonowych. Jego działanie opiera się na tym,
że odrastające włókna kolagenowe łączą się o wiele mocniej. To wpływa natomiast korzystnie na proces gojenia się blizny. Preparat ten jest na tyle skuteczny, że można też z niego korzystać w przypadku blizn nieco starszych. Dodatkowo, jeśli mamy stare blizny, które są dosyć widoczne i chcemy się ich pozbyć, to możemy zastosować inne metody. Maść z wyciągiem z cebuli bądź z dodatkiem z masy perłowej powinna przynieść doskonałe rezultaty. Ekstrakt z cebuli nawilża bowiem tkankę łączną
i sprawia, że staje się ona elastyczna. Wyciąg z rumianku, czy z aloesu również może okazać się pomocny.

Dobre nawyki

Kiedy zależy nam na małej widoczności blizny to musimy też pamiętać o pewnych dobrych nawykach, które są nam to w stanie zagwarantować. Do takich na przykład zalicza się niewystawianie blizny na działanie promieni słonecznych.
Dodatkowo, warto pamiętać o tym, aby blizny nie nagrzewać. Tam, gdzie blizna się znajduje warto nosić zwiewne ubrania. Po prostu, należy zrobić wszystko, aby blizna rzeczywiście była jak najmniej widoczna. Wówczas będziemy czuć się ze sobą bardzo dobrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ