Jak pozbyć się próchnicy na zębach?

0
1631

Nieustannie zwiększająca się samoświadomość osób będących pacjentami gabinetów stomatologicznych sprawia, że i zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi dentystyczne, stale rośnie. Trend ten jest godny pochwały, ale warto wiedzieć też, jak skutecznie bronić się przed próchnicą. Nie wiesz jak tego dokonać? Poznaj kilka naszych złotych rad.

Regularność szczotkowania

Każdy profesjonalny dentysta w Chorzowie z pewnością powie, że najważniejszą kwestią w przypadku chęci posiadania zdrowych zębów będzie ich regularne mycie. I nawet nie chodzi o to, by myć zęby po każdym posiłku – wystarczy szczotkować je przynajmniej dwa razy dziennie. Najlepiej wykorzystywać do tego dobrą szczoteczkę i równie polecaną pastę – najbardziej sprawdzona to ta z fluorem.

Nici i płyny obowiązkowe

Solidne nitkowanie przestrzeni międzyzębowych oraz używanie specjalnie opracowanych płynów do płukania jamy ustnej to absolutna podstawa codziennego wspomagania pielęgnacji stanu własnych zębów. Dobrze więc zapytać własnego dentystę który z preparatów obecnych na rynku poleca lub który stosuje na własnej skórze. Najlepiej przecież uczyć się od specjalistów.

Dieta nie bez znaczenia

Profesjonalny dentysta w Chorzowie z pewnością przyzna rację tym pacjentom, którzy będą uważali na to, co jedzą. Dlaczego? Bo właśnie w produktach spożywczych określanych mianem kariostatycznych, tkwi cała recepta na zdrowe zęby. Ich kondycję wspierać będzie więc regularne spożywanie mleka i przetworów mlecznych, świeżych warzyw i owoców, jaj, pełnoziarnistego pieczywa oraz herbaty – ale nie pierwszej lepszej, tylko zielonej.
Oprócz diety – kluczowe są także dobre nawyki żywieniowe. Lepiej więc spożywać 5 mniejszych posiłków dziennie, w regularnych odstępach, niż nie jeść prawie nic całymi dniami, a wypełniać maksymalnie brzuch jedynie raz dziennie.

Stomatolog nie jest wrogiem

A każdy dobry, profesjonalny dentysta w Chorzowie będzie raczej naszym sprzymierzeńcem w walce o piękny uśmiech pełen zdrowych zębów. Z pewnością więc nie warto unikać wizyt w fotelu stomatologicznym, gdyż duże niedbałości w zakresie jamy ustnej przełożą się później na ból i zgrzyt zębami. Tego unikajmy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ