Rusz się w domu – trening podczas pandemii

0
810
trening w domu
fot. Pexels.com

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość naszego czasu spędzamy w domu. Jak zachować dobrą kondycję fizyczną w domowych warunkach?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/cwiczenia-w-domu-pandemia/

Nie szukaj wymówek 

Związane z pandemią liczne obostrzenia ograniczają nam swobodę poruszania się i uprawiania ulubionych sportów. Póki widmo koronawirusa będzie się utrzymywać, musimy zadbać o nasz ruch w domowych warunkach.

Panująca na świecie sytuacja nie powinna być wymówką do zaniechania ćwiczeń. Zwłaszcza teraz, gdy siedzimy w domach, powinniśmy szczególnie zadbać o nasze zdrowie. Jak nie przybrać na wadze i nie stracić dobrej kondycji? Odpowiedź jest banalna  – zacznij regularnie ćwiczyć w swoich czterech kątach.  

Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Każdy ruch jest lepszy niż brak ruchu. Jeśli nie posiadasz specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń nic straconego. W Internecie znajduje się wiele planów i filmów treningowych, które krok po kroku pomogą Ci zgubić zbędne kilogramy i dobrze dotlenić organizm. Dobrym wyborem będzie tabata, po której ciężko będzie złapać Ci oddech. Możesz również potańczyć w domu do ulubionej muzyki lub pomaszerować w miejscu, oglądając odcinek wciągającego serialu – nawet nie zauważysz, kiedy minie czas poświęcony na trening.

Ćwiczenia w domu ze sprzętem

Jeśli masz trochę wolnej przestrzeni w domu, warto zainwestować w orbitrek, rowerek stacjonarny lub bieżnię, które będą ogromnym wsparciem w utracie dużej ilości kalorii. Dobrze się sprawdzą także małe obciążenia takie jak hantle czy kettlebelle, które pomogą odpowiednio wzmocnić mięśnie. W domowych warunkach dobrze się również sprawdzą ćwiczenia z masą własnego ciała – drążek do podciągania, kółka gimnastyczne, poręcze czy gumy oporowe nie tylko urozmaicą trening w domu, ale również pozwolą Ci mocno zmęczyć ciało.

Zobacz także: http://www.kobiecymokiem.pl/skutki-niedoboru-witamin-w-organizmie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ