Jak opóźnić siwienie włosów?

0
1265
włosy
fot.: pexels.com

Każdy wie, że siwienie włosów jest czymś naturalnym. Wraz z wiekiem, należy się pogodzić, że będzie się miało na głowie coraz więcej szarawych pasemek. Zdarza się jednak, że siwienie występuje przedwcześnie u osób młodych, które nie są na to przygotowane. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby, które skutecznie opóźniają siwienie włosów. Co można zrobić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/siwienie-wlosow-dlaczego/

Kosmetyki na siwe włosy

Wiele osób chcących opóźnić proces siwienia włosów, sięga po szampony lub kremy koloryzujące. Niestety, u osób u których siwizna bardzo szybko postępuje, mogą one nie zdać egzaminu. Wtedy warto zdecydować się na koloryzację, którą wystarczy przeprowadzać co miesiąc, aby ukryć siwy odrost. Nie trzeba się także przejmować tym, że włosy się znacznie od tego osłabią. Obecnie, styliści fryzur korzystają z farb bezpiecznych i wygodnych w stosowaniu, za to bardzo skutecznych.

Obecnie na rynku dostępnych jest także wiele specjalistycznych kosmetyków, które opóźniają siwienie. Produkty te występują w postaci szamponów, odżywek i masek. Nadają one włosom sprężystości i blasku.

Jak udowodniono naukowo, składnikami kosmetyków, które opóźniają siwienie włosów są: witamina B12, biotyna, cynk, kwas foliowy, omega 3, miedź i wapń.

Domowa pielęgnacja

Jeżeli jest się natomiast wielbicielem domowych sposobów pielęgnacyjnych, to siwienie włosów można opóźnić poprzeć np. systematyczne picie kefiru, napoju z drożdży, czy też jedzenie pietruszki w dużych ilościach.

Warto pamiętać, że siwienie włosów pobudza ciągły stres. W codziennym życiu istnieje niestety wiele sytuacji, w których jest się na niego narażonym. Trudno jest go uniknąć, jednak w pewnym sensie można go zniwelować. W tym celu przydatne mogą się okazać spacery w szybkim tempie. Wykonywane wieczorem, nie tylko pomogą w odprężeniu się, ale również wpłyną na jakość snu.

Siwe włosy mogą się pojawiać także w wyniku prowadzenia nieodpowiedniej diety. Powinno się jej regularnie przyglądać i sprawdzać, czy jest coś, co można byłoby z niej wyeliminować. Na kondycję organizmu, a przy okazji stan włosów negatywnie wpływa m.in. alkohol, kawa i produkty o wysokiej zawartości węglowodanów.

Przeczytaj też: http://www.kobiecymokiem.pl/powody-przez-ktore-wlosy-nie-chca-rosnac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ