Diety wysokokaloryczne – jak sobie z nimi radzić?

0
904
dieta wysokokaloryczna
fot. pexels.com

Większość osób szuka odpowiedzi na to jak szybko i skutecznie schudnąć poprzez stosowanie różnych diet. Jednakże są również na świecie osoby, którym zależy na tym, by szybko i skutecznie przybrać na zdrowej masie ciała. Jak to zrobić? Jak sobie poradzić z dietą wysokokaloryczną?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-4000-5000kcal-jak-zmiescic-tyle-jedzenia/

Dieta 4000-5000 kcal

Niektórzy ludzie szukając sposobu na to, by nabrać zdrowej masy ciała decydują się na diety wysokokaloryczne, które oznaczają przyswajanie ogromnej ilości kalorii dziennie. Dla niektórych osób jest to całkowicie niewyobrażalne, żeby zjadać codziennie trzykrotną porcję kalorii, którą powinien przyjmować normalny dorosły człowiek.

Jednakże mówimy tu o przyswajaniu zdrowych kalorii, a więc nadbijanie puli dziennej poprzez jedzenie fast foodów i niezdrowej żywności nie wchodzi w rachubę, gdyż wtedy owszem szybko przytyjemy, ale niestety nie zdrowo i do tego mogą się u nas pojawić ogromne problemy ze zdrowiem. Jak więc konstruować sobie dietę wysokokaloryczną?

Układanie diety wysokokalorycznej

Układając taką dietę musimy wziąć pod uwagę wyłącznie zdrowe produkty, z których będzie się ona składała. Wówczas w naszym jadłospisie powinno się pojawić dużo białka, które odpowiada za budowanie mięśni, a także węglowodanów – źródła energii oraz tłuszczów, które są wspierają przyswajanie obu tych makroskładników. Jednakże te tłuszcze również powinny być zdrowe i nie być przetworzone.

W takiej diecie nie powinno zatem zabraknąć mięsa, które zawiera największą ilość białka, a także strączków, w których również kryje się mnóstwo białka. Powinniśmy również spożywać odpowiednie węglowodany złożone oraz proste, a więc makarony, kasze i ryż, to powinna być podstawa naszego żywienia. Jeśli z kolei chodzi o tłuszcze, powinniśmy zadbać o ich dobre źródła, a więc spożywać ryby, oliwę z oliwek, awokado, nierafinowane oleje roślinne.

Sportowcy również dodają sobie do diety rożne gainery, które pomagają im przybrać na masie. To odżywki białkowo-węglowodanowe, które pozwalają na uzupełnienie sobie makroskładników w tak wysokokalorycznej diecie, w której już nie mamy siły na to, by co chwilę jeść obfite posiłki.

Przeczytaj też: http://www.kobiecymokiem.pl/jaka-jest-kalorycznosc-wedlin/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ