Jak długo trwa ospa?

0
749
Jak długo trwa ospa?

Ospa to jedna z bardziej uciążliwych chorób zakaźnych, która występuje najczęściej w dzieciństwie.
Wirus ospy dopada zwykle w najmniej oczekiwanym momencie i nigdy nie wiadomo, kiedy nasza pociecha zachoruje na tę przykrą chorobę.
Mało pocieszające jest to, że osoba, która raz zachorowała na ospę,nie jest wykluczona i może ponownie zachorować na wirusa wywołującego półpaśca.Uśpiony wirus ospy pozostaje w organizmie człowieka do końca jego życia i uaktywnia się w momencie jego obniżonej odporności.
Objawy ospy niemal u wszystkich przebiegają podobnie. Początkowo chory zauważa u siebie pojedyncze duże krosty i gorączkę, która narasta z każdym dniem.
Kolejne dni przynoszą coraz więcej krost wypełnionych płynem i jest to faza zarażania ospą. Chorzy często dopytują się ile trwa ospa i kiedy skończą się ich męki.Ta choroba jest bardzo uciążliwa dla chorych, ponieważ pojawiające się krosty bardzo swędzą, a nie można ich drapać z obawy przed bliznami i śladami, które mogą zostawić.
Ospa trwa zazwyczaj do 2 tygodni. Po tym czasie większość krostek znika, jednak są przypadki, że chory potrzebuje nawet 3 tygodni do pełnego wyleczenia.
W tym czasie, choremu należy smarować kilka razy dziennie miejsca dotknięte krostami, by przyspieszyć ich gojenie i odpadanie.
Nieważne, ile trwa ospa. Ważne, aby podczas jej trwania nie pozwolić dzieciom na drapanie miejsc pokrytych krostami. Zdrapywanie krostek powoduje trwałe blizny na twarzy i ciele, które później będą powodem niskiej samooceny i kompleksów dziecka.
Długie 2 lub 3 tygodnie tej choroby znacznie pogarszają samopoczucie chorego, zwłaszcza małych dzieci, które nie rozumieją, że ta choroba wymaga cierpliwości. Często, by uniknąć pozostawania brzydkich śladów po drapaniu krostek, dzieciom zakłada się bawełniane rękawiczki na rączki, aby skutecznie chronić ich skórę.
Matki starają się pocieszyć dzieci, które wciąż dopytują ile trwa ospa i kiedy wreszcie skończy się ta okropna choroba.
Zaszczepienie dziecka szczepionką przeciw ospie znacznie skraca okres jej trwania i sprawia, że objawy nie są tak bardzo dokuczliwe.

www.ostw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚlub i wesele
Następny artykułDbamy o kondycję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ