Studia medyczne

0
1052
Studia medyczne

Szukając pracy zastanawiamy się wiele razy, co tak naprawdę chcielibyśmy robić. Kończąc studia mamy przed oczami kilka dróg, a wybrać możemy tylko jedną. Dlatego też bardzo ważnym wyborem w naszym życiu, jest wybranie odpowiedniego kierunku studiów. Niektórzy idą na łatwiznę i idą tam, gdzie kolega, znajomy, czy starsza siostra, albo brat. Warto się jednak kierować swoim sercem i tym, co mówi nam nasze wnętrze i mózg. Jest bowiem wiele ciekawych kierunków, które są bardzo słabo obsadzone. Ratownictwo medyczne studia zaoczne, to kierunek który zaczął mnie bardzo interesować już w gimnazjum. Mocno podziwiałem kierowców karetki, którzy pędzą do wypadku i ryzykują każdego dnia swoje życie. Gdy patrzyłem jak jadą do wypadku, chciałem być taki jak oni.

Od marzeń do realizacji planów jest tylko jeden krok, więc zaraz po liceum i zdaniu matury, postanowiłem robić coś pod tym kątem. Nie było to łatwe, gdyż musiałem znaleźć na te studia sporo czasu. Pracowałem zaraz po maturze, a jak wiadomo większość studiów zaocznych odbywa się w weekendy. Dlatego też musiałem pogodzić pracę z nauką, ale dla chcącego nic trudnego i wystarczy ułożyć sobie w głowie plan, a wtedy wszystko jest dużo łatwiejsze. Przykład dawał mi zawsze mój brat, który ma już czwórkę dzieci, a i tak ma czas na to, by pogodzić go pomiędzy synków, a dwie prace. Jak więc widać wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć. Brat był więc moją inspiracją i pomagał mi znaleźć pracę jako ratownik medyczny.

Musiałem oczywiście zakończyć 3 lata studiów, a za mną był wtedy dopiero rok, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by już wcześniej aplikować i pytać. Gdy inni widzą jak bardzo nam zależy, to od razu inaczej patrzą na takiego pracownika i wiedzą, że jest to osoba, która chce wykonywać tą pracę z chęcią. Możemy przecież bardzo często zaobserwować, że ludzie robią coś w swoim życiu, ale równocześnie bardzo się męczą. Takie zmuszanie się do pracy jest straszne, lecz chyba każdy chociaż raz czuł coś takiego i wie, jakie to uczucie. Niestety bardzo często jesteśmy zmuszeni, by pracować gdzieś za grosze, na dodatek czując, że nie jest to praca, która nam opowiada. Jednakże trzeba się za coś utrzymać, a czasem i siebie i najbliższą rodzinę.

Już na drugim roku zaocznych studiów pytałem, ile zarabiają sanitariusze i kierowca karetki, czyli cała jej załoga. Niestety wykładowcy mówili, że zarobki są naprawdę różne i wahają się w pewnych widełkach. Wszystko zależy oczywiście od tego, w jakim wymiarze czasu pracujemy. Dostaniemy zupełnie inne pieniądze za 4,8 i za 12 godzin pracy, dlatego też nie ma co generalizować. Jednakże to nie zarobki były tu najważniejsze, a powołanie i chęć niesienia pomocy. Skoro od dzieciństwa czułem ciarki na widok bohaterskiej załogi karetki, to wiedziałem, że coś jest na rzeczy i że ja też chcę nieść pomoc. Marzenie udało się zrealizować w wieku 32 lat i rozpocząłem pracę jako tego typu osoba. Początki były ciężkie, ale zawsze tłumaczyłem sobie to tym, że warto pomagać i że nie ma nic fajniejszego.

www.blogfinance24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarabianie przez internet.
Następny artykułMeble na wymiar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ