Ile kosztuje laweta?

0
884
Ile kosztuje laweta?

Każdy kierowca doskonale wie, że na drodze może dojść do różnych sytuacji. Mowa tu na przykład o kolizji bądź zwykłej awarii samochodu. Jest to zawsze niekomfortowa sytuacja. Często kończy się to tym, iż samochód nie jest w stanie dalej jechać. Pytanie co w takiej sytuacji?

Najczęściej w takiej sytuacji kierowcy nie pozostaje nic innego jak wezwanie pomocy drogowej. Trzeba wiedzieć, że pomoc drogowa oferuje bardzo różne usługi. Wszystko zależy od tego jak bardzo uszkodzony jest samochód. Jeśli nie jest to poważna awaria wówczas może być taka szansa, że pracownik pomocy drogowej będzie w stanie dokonać naprawy na miejscu. Takie sytuacje mogą być różne. Na przykład taką sytuacją może być przebicie opony i konieczność jej wymiany. Jeśli kierowca nie potrafi wymienić opony samodzielnie może wezwać pomoc drogową w celu wymiany tej opony przez pracownika. Inna sytuacja może dotyczyć awarii akumulatora i konieczności jego naładowania. W takiej sytuacji także można wezwać pomoc drogową.

Bywa jednak i tak, że awaria samochodu jest tak tyle duża, że auto nie jest stanie dalej jechać. Wówczas konieczne jest przetransportowanie samochodu do warsztatu. Tu także może pomóc nam pomoc drogowa. Jeśli nie można dalej poruszać się samochodem należy wezwać lawetę. Po przyjeździe pomocy drogowej samochód zostanie załadowany na lawetę, a następnie przetransportowany w miejsce wskazane przez wzywającego pomoc drogową.

Ile kosztuje laweta? Tego rodzaju koszty są oczywiście różne. Przede wszystkim cena lawety zależy od ilości kilometrów, jakie laweta musi przejechać. Jak można się domyśleć im dłuższa jest to trasa tym koszt transportu lawetą będzie większy. Rozliczenie lawety może być także inne. Bardzo wiele firm zajmujących się pomocą drogową i oferujących wynajęcie lawety wynajęcie takie rozlicza czasowo. Może być to na przykład określona stawka godzinowa.

Najważniejsze jest to, że jeśli nawet przytrafi nam się awaria samochodu podczas podróży nie pozostajemy z tym sami. Zawsze w takim przypadku można wezwać pomoc drogową.

www.przygotowany.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrawnik
Następny artykułWiosna w ogrodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ