Zastanawiasz się, jak składać gratulacje? Mamy na to sprawdzony sposób

0
771
gratulacje

Istnieje wiele sytuacji, w których składa się gratulacje, zarówno osobom bardzo bliskim, jaki nie należącym do rodziny. Przypadają na szczególne momenty w życiu, które są powodem do dumy i radości. Niestety, zazwyczaj nikt nie uczy nas, w jaki sposób należy je wygłaszać, dlatego wielu z nas boryka się z dylematami, co będzie najbardziej odpowiednie. Przygotowaliśmy kilka ogólnych porad, które na pewno to ułatwią.

Kiedy należy składać gratulacje?

Gratulacje powinny przypadać na moment szczęśliwy i będący powodem do dumy. Mogą dotyczyć wydarzeń rozgrywających się w życiu prywatnym, jak na przykład ślubu czy narodzin dziecka. Mogą być też odpowiednią formą uczczenia ważnych chwil w życiu zawodowym, jak na przykład awans lub zdobycie tytułu naukowego.

Przede wszystkim powinny przypadać na moment jak najbliższy względem danego wydarzenia – o ile to możliwe, warto je złożyć jeszcze tego samego dnia, a nawet podczas konkretnej uroczystości, jeśli jesteśmy na nią zaproszeni.

Forma gratulacji

Gratulacje cechuje formalizm i elegancki, podniosły styl, którego powinniśmy się trzymać niezależnie od tego, czy składamy je osobie najbliższej, dalekiemu znajomemu czy ważnej osobistości, której jednak nie mieliśmy okazji poznać, a jedynie wyznaczono nas do tej roli. Zwracając się z nimi bezpośrednio do osoby (lub osób), których dotyczą, powinny mieć krótką formę i słowa dobrane tak, aby nie brzmiały sztucznie.

Warto wcześniej zaplanować, co chcemy w nich przekazać. Jeśli dotyczą osoby nam bliskiej, warto zawrzeć w nich emocje. W przypadku oficjalnych sytuacji, lepiej sprawdzą się uniwersalne sformułowania.

Niewielki upominek

Wyrażając gratulacje, możesz także zdecydować się na wręczenie niewielkiego upominku. Powinien mieć charakter uniwersalny i oficjalny, dlatego najlepszym wyborem na niego będą kwiaty lub bombonierka czekoladek. Są to upominki, które można wręczyć każdemu, prezentują się elegancko i są powszechnie uznawane za odpowiednie.

Czekoladki gratulacje to upominek zapadający w pamięć szczególnie wtedy, kiedy odznaczają się wyjątkowym wyglądem oraz smakiem. Dlatego warto wybrać na nie ręcznie robione, piękne pralinki, zapakowane w ekskluzywne pudełko, co jeszcze bardziej podkreśli rangę wydarzenia. Sprawdzą się doskonale zarówno w oficjalnych, jak i bardziej osobistych sytuacjach, pomagając w wyrażeniu emocji, które czasem trudno zawrzeć w słowach.

Co więcej, czekoladki z okazji gratulacji to upominek, który często można skosztować wraz z obdarowanym. Dzięki temu jeszcze bardziej zbliżą do siebie osoby znajome, albo pomogą odrobinę zacieśnić kontakt z nowo poznanym człowiekiem.

Doskonałym wyborem może być na przykład Zestaw Gold od Chocolito, który cechuje się ogromną elegancją dzięki złotemu pudełku z brązową kokardą. Jego elegancja jest pełna luksusu, a design pozwala wykorzystać go w każdej sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ