Farbowanie włosów u mężczyzn

0
3681
Farbowanie włosów u mężczyzn

Z farbowaniem włosów kojarzone są głównie kobiety, jednak ostatnio moda na ufarbowane włosy jest coraz popularniejsza u mężczyzn. Konkretny kolor nie gra tutaj roli – modne są zarówno klasyczne blond i brąz, jak i mniej konwencjonalne odcienie. Przy doborze koloryzacji warto zdać się na pomoc profesjonalisty – nie każdemu będzie pasować podążanie za trendami. Stylista na pewno dobierze korzystne rozwiązanie.

Jakie farbowanie dla panów

Okazuje się, że wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny i dodaje pewności siebie zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym. Stąd u panów rośnie tendencja o dbałość o swój wizerunek. Panowie najczęściej decydują się na subtelne w efektach zabiegi jedynie delikatnie ukrywające pierwszą siwiznę, podkreślające naturalny kolor ich włosów lub wypróbowują nowy odcień najbardziej zbliżony do oryginalnego. Na pewno nie są tak odważni w kolorystyce jak panie.

Porady dla panów

Farbowanie włosów u mężczyznJeśli na męskiej głowie pojawiają się początkowe oznaki łysienia, warto pomyśleć o delikatnym rozjaśnieniu włosów. Jasne włosy nie będą tak widoczne i odróżniające się od koloru skóry głowy.
Podczas pierwszej koloryzacji idealnie sprawdzi się zmywalna farba w sprayu
Osoby o bardzo jasnej karnacji nie będą dobrze wyglądały w ciemnych włosach, natomiast delikatny brąz włosów może bardzo dobrze komponować się z błękitem oczu.
Warto jest pamiętać, że przy wyborze farby do włosów panowie muszą dopasować go do brody. Tak, aby tworzyły spójną całość.
Kolor musi pasować do karnacji, oczu oraz nie może zbytnio odbiegać od barwy włosów naturalnych, bo inaczej zyskamy odwrotny rezultat od zamierzonego.
Najbezpieczniej będzie jeśli mężczyzna wykona koloryzację w salonie fryzjerskim( bardzo wiele z nich ma taka usługę). Na pewno zapewni im to kilka korzyści, między innymi: dopasowanie koloru do typu urody, pokrycie siwych włosów, optyczne zwiększenie gęstości włosów, diametralna zmiana image’u.
Dla panów poleca się także delikatne refleksy – odświeżą one kolor i sprawią, że fryzura stanie się trójwymiarowa i zyska na lekkości.
Dla bardziej odważnych na pewno atrakcyjne okaże się tak zwane hombre, czyli męska wersja ombre.

Przykładowe farby dla panów

L’OREAL PROFESSIONNEL HOMME COVER 5′ FARBA DLA MĘŻCZYZN– W 5 minut wzmacnia naturalny kolor włosów, tuszuje siwe włosy u mężczyzn którzy mają do 50% siwych włosów. Nie zawiera amoniaku.
Loreal Homme Cover, farba dla Panów kryjąca siwe włosy- Siwe włosy stają się mniej widoczne, fryzura odzyskuje wygląd, zmiana jest wyraźna ale dyskretna.
DELIA CAMELEO MEN – FARBA DO WŁOSÓW I BRODY 1.00 BLACK CZARNY- Specjalistyczny preparat dla mężczyzn przeznaczony do samodzielnej koloryzacji brody, wąsów i baków.

[Głosów:4    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ