Dobry tusz do rzęs

0
1498
Dobry tusz do rzęs

Obecnie w drogeriach znajdziesz mnóstwo różnych rodzajów tego kosmetyku: są tusze pogrubiające, podkręcające, wydłużające, a nawet – odżywiające rzęsy.

Rodzaje tuszu do rzęs

Tusz pogrubiający – jest gęsty, zwiększa objętość rzęs, opisywany jest jako „dramatyczny”.
Tusz przedłużający – pomaga wydłużyć rzęsy, zawiera cząsteczki kaszmiru i polimery.
Tusz podkręcający – o efekcie podkręcenia decyduje specjalny składnik mascary, a także szczoteczka, która ułatwia uzyskanie efektu wywiniętych rzęs.
Tusz klasyczny – uzyskujemy naturalny efekt delikatnie podkreślonych rzęs.
Tusz przedłużająco-pogrubiający – to najbardziej popularny rodzaj. Stosujemy go wtedy, gdy chcemy uzyskać wyrazisty makijaż oczu.
Tusz ułatwiający rozczesywanie – tusze tego typu zaopatrzone są w specjalną szczoteczkę przypominającą miniaturowy grzebień, która pozwala na dokładne rozłożenie kosmetyku na każdej rzęsie z osobna.
Tusz wodoodporny – nie rozmazuje się pod wpływem działania wody, ale po jego użyciu rzęsy są bardzo sztywne. Tusz bardzo trudno się zmywa, wymaga specjalnych zmywaczy.
Tusz hypoalergiczny – najbardziej odpowiedni dla alergików oraz dla tych, którzy noszą szkła kontaktowe, nie podrażnia.
Ostatnio na rynku pojawił się tusz dwufazowy, ma podwójną szczoteczkę i jest dwuczęściowy: najpierw malujemy rzęsy bezbarwnym płynem, który je wydłuża, a następnie pokrywamy czarnym tuszem o płynnej formule.

Dobry tusz do rzęs
Szczoteczki w tuszach do rzęs – rodzaje

Ta sama maskara nałożona inną szczoteczką pozwoli ci uzyskać zupełnie odmienny wygląd – niestety nie zawsze dobry. Jako że tradycyjne szczoteczki ze skręconym włosiem mogą pozostawiać na rzęsach grudki, w celu wykonania perfekcyjnego makijażu oczu warto posłużyć się modelem wykonanym z gumy, który pozwoli ci nałożyć kilka warstw tuszu, a jednocześnie zachować gładkość rzęs.

Gruba szczoteczka, gęste włosie – spodoba się osobom, które chcą zagęścić i pogrubić swoje rzęsy i nadać im efekt sztucznych rzęs;
Wąska szczoteczka, kształt stożka – idealnie przedłuża rzęsy, pomaga perfekcyjnie rozdzielić i pomalować rzęsy – nawet te w kąciku oka;
Zakrzywiona szczoteczka (półkole) – podkręca rzęsy, rozdziela je i nadaje im głęboką barwę już po jednym pociągnięciu szczoteczką;
Szczoteczka zakończona kulką – idealna dla osób, których rzęsy mają tendencję do sklejania się. Takie szczoteczki są zazwyczaj silikonowe.
Dobrze sprawdzi się również model przypominający klepsydrę – uniesie on i podkręci rzęsy, a do tego dokładnie pokryje nawet najmniejsze włoski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ