Zakup pierwszego samochodu

0
699
Zakup pierwszego samochodu

W życiu każdego kierowcy nadchodzi taki moment, w którym podejmuje decyzję o zakupie samochodu. Najczęściej sprawdzamy przebieg, kolor samochodu, jego marka, model oraz ilość koni mechanicznych. Czy to wystarczy? Auto to rzecz, która nie tylko przewozi nas z punktu A do punktu B. Liczy się jego wygląd, przyspieszenie i co najważniejsze bezpieczeństwo. To co bardzo często pomijane to właśnie bezpieczeństwo. Jeżeli kupimy samochód używany powypadkowy sprawdźmy czy ma on zamontowane poduszki powietrzne ponownie, a także czy jakieś elementy były przyspawywane. Jeżeli tak nie kupujmy takiego samochodu. W przypadku wypadku samochodowego, bądź kolizji w takim aucie nasze bezpieczeństwo spada praktycznie do 0. Nie mamy już bezpiecznej strefy zgniotu ani solidnej konstrukcji samochodu tylko metalową puszkę, która może być dla nas zabójcza. Jak to sprawdzić czy samochód był „bity”. Weźmy miernik lakieru i na własne oczy zbadajmy to.
A co jeżeli nie chcemy ryzykować? Zainwestujmy w nowy samochód, co do którego mamy właściwie 100% pewność bezpieczeństwa. A na co zwrócić uwagę przy aucie, które dopiero co ma opuścić salon?
Przede wszystkim na system abs. Co to abs? Jest to system kontroli trakcji jazdy. Niezwykle ważny i przydatny podczas poślizgów i zaśnieżonych dróg. Jego działanie możemy poznać podczas nagłego hamowania. Zadbajmy o to by był koniecznie w naszym samochodzie. Na szczęście w świecie motoryzacyjnym ABS zaczął już by pewnego rodzaju standardem. Jednak mimo tego, upewnij się że Twoje auto go posiada i działa sprawnie.

www.lov3.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJęzyki
Następny artykułCo to ekologia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ