Wyprawa na Grenlandię nie tylko dla odważnych

0
1682

Grenlandia niekoniecznie kojarzy się przeciętnemu turyście z wakacyjnym wyjazdem, ale to właśnie wyprawa na Grenlandię może okazać się najlepszym pomysłem na spędzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych wakacji.

Turystyka na Grenlandii nie tylko dla odważnych

Samodzielne przygotowanie wyjazdu na tę największą wyspę wymagałoby sporo zachodu i raczej ciężko byłoby to zrobić dobrze. To jednak nie jest wyjazd do jakiegoś bliskiego kraju europejskiego, więc warto skorzystać z oferty biura turystycznego, aby skupić się jedynie na podziwianiu piękna lodowców oraz unikatowych gatunków zwierząt.

Nie da się jednak ukryć, że taka wyprawa na Grenlandię wymaga trochę odwagi, nutki szaleństwa w sobie i ogromnej determinacji. Trzeba też mieć świadomość ewentualnych niebezpieczeństw, więc ważne jest, aby na takiej wyprawie trzymać się blisko przewodnika i nie robić nic na własną rękę. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Trzeba cało i zdrowo wrócić, aby pochwalić się fantastycznymi wakacjami wśród swoich znajomych.

Czy Grenlandia jest warta zwiedzenia?

Oczywiście, że tak! To naprawdę wyjątkowe miejsce na ziemi z niespotykanymi nigdzie więcej widokami. Warto odbyć rejs wzdłuż wybrzeża wyspy, aby podziwiać wyjątkowo majestatyczne góry lodowca, które z hukiem przemieszczają się po wodzie, ale przecież Grenlandia ma dużo więcej do zaoferowania. To także niesamowite zaprzęgi psów i nawet jest możliwość podpatrzenia ich hodowli. Na pewno warto zobaczyć Grenlandię z lotu ptaka, aby dojrzeć unikatowe gatunki zwierząt. Przy odrobinie szczęścia może uda się dostrzec pięknego niedźwiedzia polarnego, ale na pewno zobaczy się stada fok czy też stada morsów.

Ciekawie też prezentują się domki tubylców, które wyróżniają się różnymi barwami, więc na tle wszechobecnej bieli wyglądają naprawdę niesamowicie. Warto także udać się do Muzeum Narodowego w stolicy Grenlandii, gdzie są zgromadzone przedmioty pokazujące historię, zwyczaje i tradycje eskimoskie.

Dużą atrakcją będzie również możliwość przejażdżki kajakiem morskim.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ