O czym pamiętać wybierając sukienkę na oficjalne przyjęcia?

0
1999

Dużo kobiet stoi przed takim dylematem… Też macie ten problem?

Kompletnie nie wiecie czym kierować się wybierając sukienki wieczorowe na oficjalne przyjęcia biznesowe? Warto zaznaczyć, że jest kilka zasad, którymi należy skierować się w tym aspekcie. Przeczytajcie poniższy artykuł i dowiedzcie się o tych kwestiach.

Niewątpliwie bardzo ważna jest długość. Dobrym wyborem są sukienki, które sięgają minimum do kolan. Wtedy będziecie mieć pewność, że nikt nie odbierze Waszej kreacji jako zbyt wyzywającej. Jeśli chodzi o typowe sukienki wieczorowe, to sięgają one praktycznie do podłogi. Czy warto decydować się na takie rozwiązanie? Jak najbardziej tak. Taka stylizacja jest bowiem uważana za bardzo elegancką, szykowną i gustowną. Świetnie sprawdzi się na uroczyste przyjęcia firmowe czy rodzinne. Pamiętajcie, że zbyt krótkie sukienki pasują tak naprawdę jedynie na nieformalne spotkania ze znajomymi itp. gdzie tak naprawdę nie obowiązuje żaden dress code.

Kolejny bardzo ważnym aspektem jest kolor. Jakie barwy są najbardziej popularne? Wybierając sukienki wieczorowe dobrze jest zdecydować się na takie kolory jak czarny, czerwony, fioletowy, zielony, różowy itp. Pamiętajcie, aby kolor nie był zbyt ostry i rzucający się w oczy. Statystyki pokazują, że na oficjalnych przyjęciach królują też sukienki w stylu tak zwanej „małej czarnej”. Jeśli macie zatem takie kreacje w Waszych szafach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie teraz z nich skorzystać. Musicie też dobrać do barwy sukienki pozostałe elementy garderoby oraz dodatki.

Ważnym aspektem jest także sam materiał. Należy decydować się na takie opcje, które zapewnią Wam komfort i wygodę. Są to między innymi satyna albo organza itp. Pamiętajcie, że sukienki wieczorowe niekoniecznie muszą sięgać do kostek. Szczególnie, jeśli dana impreza rodzinna czy firmowa będzie trwała przez wiele godzin. Wtedy lepiej zdecydować się na nieco krótsze sukienki (chociaż oczywiście zachowując stosowną długość), które dają większy komfort – szczególnie wtedy, jeśli na danym wydarzeniu zamierzacie często tańczyć. Warto też wybrać stosowny fason, który będzie optymalny na daną okazję i odpowiednio luźny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ