W trosce o swoje zęby – wizyta u protetyka

0
1985
W trosce o swoje zęby - wizyta u protetyka

Zdrowy i śnieżnobiały uśmiech jest obecnie uznawany jako swoisty kanon piękna. Nic zatem dziwnego, że w celu poprawy swojego wizerunku dbamy między innymi o regularne wizyty u dentysty. Jednak w przypadku większych ubytków lub konieczności wstawienia implantów musimy już konsultować się z lekarzem specjalistą, a dokładniej protetykiem.

Czym zajmuje się protetyka?

Otóż zajmuje się między innymi uzupełnieniem utraconych tkanek zęba. Należy mieć bowiem świadomość, że utrata nawet jednego zęba, oprócz względów estetycznych, wiąże się także z pogorszeniem komfortu spożywania posiłków czy ze znacznymi trudnościami w procesie żucia.

Uzupełnienie ubytków – to nasz priorytet

Uzupełnienie ubytków jest ogromnie ważne, po to aby zapewnić spójny wygląd całej jamy ustnej. Każde, nawet to najdrobniejsze przesunięcie zębów może prowadzić do poważnych schorzeń. O pomoc w walce z tymi dolegliwościami stomatologicznymi warto poprosić protetyka w warszawie. To on specjalizuje się w wykonywaniu ruchomego uzupełnienia zrobionego z tworzywa sztucznego. Ważnym wskazaniem do stosowania takich nowoczesnych, akrylowych protez jest bezzębie, a także rozległe braki w uzębieniu.

Rodzaje protez

Do jednych z popularniejszych zaliczają się protezy akrylowe. To nowoczesne i jednocześnie ruchome uzupełnienie opiera się nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej, ale także na zębach, dzięki czemu całość jest wyjątkowo stabilna. Natomiast w przypadku odbudowy braku uzębienia konieczne staje się zastosowanie protezy szkieletowej. Zbudowana jest ona z metalowej bazy, do której dochodzą jeszcze elementy akrylowe. Dzięki nim możliwe staje się odbudowanie brakujących tkanek, czyli zębów i podłoża. Kolejnym rodzajem protez zębowych są tak zwane mosty protetyczne. Z ich pomocą można łatwo uzupełnić luki w łuku zębowym.

Taki most może zostać wykonany ze stopów metali a do tego jest licowany akrylem. Wśród najnowszych rozwiązań w branży protetycznej wyróżnia się także mosty na podbudowie cyrkonowej, które z kolei są licowane ceramiką. Zdaniem pacjentów to właśnie mosty protetyczne niwelują wrażenie uwierania oraz problemy z wymową.

Przeczytaj również o mostach protetycznych

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ