Tusz wodoodporny

0
1296
Tusz wodoodporny

Tusz do rzęs to jeden z najczęściej kupowanych i najbardziej lubianych kosmetyków do makijażu. Wodoodporne tusze to sposób na nieskazitelne rzęsy nawet po wyjściu z morza czy basenu. Niezwykle trwały, ładnie pogrubiający i wydłużający rzęsy, nie pozostawiający grudek, odporny na wodę – tego możemy oczekiwać od idealnego tuszu do rzęs

Kosmetyk odporny na wodę

Specyficzny skład kosmetyków wodoodpornych sprawia, że nie rozmazują się one nie tylko pod wpływem wody, ale także i łez czy potu. W uszu wodoodpornym do rzęs woda przede wszystkim zastępowana jest specjalnymi polimerami, silikonami lub żywicami. Podstawowymi składnikami tuszów tego typu są preparaty olejowe i roztwór żywicy syntetycznej w alkoholu z ciemnymi pigmentami.

Tusz wodoodpornyNajlepsze tusze wodoodporne

1. Phenomen’Eyes Waterproof Givenchy
Tusz nie tylko wodoodporny, ale również wydłużający rzęsy. Dostępny w różnych kolorach.
2. Splashproof Lash Masraca, MAC,
Wodoodporny tusz do rzęs Heleny Rubinstein przede wszystkim dodaje rzęsom objętości, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu oraz nadaje się również dla wrażliwych oczu.
3. Scandal’Eyes Waterproof Mascara, Rimmel
Perfekcyne pogrubienie rzęs i wydłużenie, nie pozostawia grudek i jest trwały.
4. Wodoodporny tusz do rzęs Really Waterproof Black Mascara, PUPA
Obok wodoodporności tusz warto docenić za ekstra głęboki odcień czerni.
5. Wodoodporny tusz do rzęs Lash Queen Volumen Waterproof, Helena Rubinstein
Ceniony za dodanie rzęsom objętości, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu oraz za to, że nadaje się również dla wrażliwych oczu.

Jak zmyć wodoodporny tusz do rzęs?

Każda kobieta wie, że codzienny demakijaż jest bardzo ważny. Jeśli nie robimy tego każdego dnia to na pewno odbije się to na naszej wrażliwej skórze wokół oczu. Niestety może to w konsekwencji przyspieszyć powstawanie zmarszczek, a także sprzyja to tworzeniu się niedoskonałości. Dlatego nigdy nie powinnyśmy kłaść się spać w makijażu.
Wodoodporne tusze do rzęs są bardzo trudne w zmyciu i delikatne płyny micelarne mogą sobie z nim nie poradzić. W takim wypadku najlepiej będzie sięgnąć po mleczko lub olejek przeznaczony do demakijażu oczu. Dzięki niemu na pewno delikatnie i łagodnie usuniemy resztki kolorowych kosmetyków i nie wysuszymy delikatnej skóry wokół oczu. Warto także pamiętać, że producenci oferują nam bardzo wiele mleczek, toników i płynów do demakijażu. Warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład oraz zadanie. Ważne jest przecież, aby zmył nasz tusz wodoodporny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ