Smartfon czy smartwatch – co lepiej wybrać do biegania?

0
844
Smartfon czy smartwatch - co lepiej wybrać do biegania?

Każdy, kto kiedykolwiek biegał w mieście, wie dobrze, że niekiedy wymaga to sporo samozaparcia. Nie chodzi tu jedynie o kwestie bezpieczeństwa czy niezbyt idealną nawierzchnie, ale przede wszystkim o hałas, który aż się prosi, by zagłuszyć go wybraną muzyką. Co przyda nam się do jej odtwarzania – smartfon czy smartwatch?

Smartfony – funkcjonalne wspomaganie treningu

Jeśli podczas treningu lubimy przeskakiwać po ogromnej liście posiadanych utworów, urządzenie z większą pamięcią może okazać się bardziej korzystne. Takie kryteria spełnia właśnie smartfon, który dodatkowo gwarantuje, że nie ominie nas żaden istotny telefon czy wiadomość.

Możemy na nim słuchać muzyki, korzystać z aplikacji treningowych, a smartfony wyposażone w wysokiej klasy obiektywy pozwolą nam także uchwycić na zdjęciu niezwykły zachód słońca czy rosę na liściach podczas porannego treningu. Ich plusem jest także fakt, że wiele osób ma je już pod ręką, nie wymagają zatem dodatkowych nakładów finansowych.

Smartwatche – innowacyjne rozwiązanie dla biegaczy

Osoby, którym zależy na wygodzie i minimalizowaniu zbędnych obciążeń, mogą skorzystać na zamianie smartfona na smartwatch, przynajmniej na czas treningu. Smartwatche do biegania pozwolą im na łatwe prowadzenie połączeń czy odbieranie smsów, ale będzie można z nich korzystać w każdym momencie biegu bez zatrzymywania.

Powodzenie, jakim cieszą się smartwatche do biegania, wynika głównie z ich ergonomicznego designu, dostosowanego do potrzeb aktywnych użytkowników. Oferują one analogiczne do smartfonów wsparcie dla treningu w postaci zainstalowanych aplikacji, ale przy tym posiadają także wiele unikalnych, fabrycznie wgranych funkcji, jak wspomaganie treningu czy monitoring tętna.

Która opcja jest lepsza?

Bieganie ze smartfonem oznacza dla większości z nas, że nie musimy inwestować dodatkowo w nowy, stosunkowo kosztowny sprzęt. Smartfon można zamocować na ramieniu przy użyciu opaski dostępnej w sklepach z akcesoriami sportowymi, umieścić w etui przy pasku czy w saszetce. Nie można nie zauważyć, że na ogół nie jest to jednak szczególnie wygodny sposób na korzystanie z urządzenia.

Smartfony pozwalają na odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości dźwięku, ale technologia produkcji współczesnych smartwatchy do biegania sprawia, że obecnie te inteligentne zegarki nie ustępują w niczym swoim poprzednikom. Smartwatch jako gadżet sportowy jest urządzeniem na tyle uniwersalnym, że jego kupno można porównać do inwestycji w wieloletni plan treningowy dla zawodowców.

Smartwatche do biegania znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ