Nowoczesne okna w nowoczesnym domu

0
904
Nowoczesne okna w nowoczesnym domu

Budowa domu zaczyna się tak naprawdę już na etapie jego projektowania. Podczas zlecania projektu architektowi, warto przemyśleć kwestię okien. Dzięki właściwemu rozplanowaniu okien w nowo budowanym domu, będzie możliwość wyboru ich jak najlepszych parametrów.

Jakie funkcje powinny spełniać okna?

Okna w każdym domu mają przede wszystkim wpuszczać jak najwięcej światła i ciepła. W przypadku sezonu zimowego, ich zadaniem jest jak najdłuższe wpuszczanie światła w ciągu dnia do wnętrza domu, by minimalizować straty energii wynikające ze świecenia światła po zmroku. Równocześnie zimą okna powinny być szczelne i nie wypuszczać zbyt wiele ogrzanego grzejnikami powietrza na zewnątrz. Dzięki temu okna spełniają rolę oświetleniowo-termiczną w domu, są niejako izolatorem światła i ciepła.

Jakie okna wybrać?

Spośród szerokiej gamy okien dostępnych na rynku, dostępne są okna aluminiowe, które są jednymi z najchętniej wybieranych. Ich ramy są lekkie, a wybór modeli, rozmiarów i fasonów ogromny, dzięki temu, że aluminium jest materiałem podatnym na kształtowanie i tanim w produkcji. Klienci, którzy kupują okna aluminiowe są zadowoleni przede wszystkim z ich trwałości, parametrów cieplnych, jakie oferują one budynkowi, oraz z dużego wyboru wzorów i kolorów. Wybierając okna aluminiowe warto zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni rozmiar i kształt, ale także na pewne parametry techniczne, jakie powinny wy brać, czyli przepuszczalność dla powietrza i światła.

Okna z aluminium warte wyboru

Energooszczędność w naszych domach jest bardzo ważną cechą, dlatego dobrze jest kierować się nią przy projektowaniu, a następnie budowaniu domu. Stosowanie energooszczędnych okien z aluminium umożliwia utrzymanie wewnątrz budynku jak najlepszych parametrów cieplnych i tym samym zaoszczędzenie na grzaniu. Jednocześnie okna dobrej jakości pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza i uniemożliwiają rozwój pleśni na ścianach, zapewniają też dobre warunki do mieszkania. Wbrew pozorom, powietrze, którym oddychamy na co dzień, może być potencjalnym źródłem wielu infekcji, alergii i złego samopoczucia. Dlatego też należy zadbać o to, by otaczać się w szczególności we własnym domu powietrzem czystym, świeżym i jak najczęściej wymienianym. Oprócz częstego wietrzenia, konieczne jest też zadbanie o montaż wysokiej jakości okien.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ