SKURCZE ŁYDEK – JAKA MOŻE BYĆ PRZYCZYNA BÓLU

0
1039
skurcze łydek

 Skurcze łydek to przypadłość, która może dotyczyć każdego z nas. Jednak szczególnie ten temat dotyka osób, które czynnie uprawiają sport, na przykład piłkarzy, biegaczy, koszykarzy czy siatkarzy. A więc sportowców, którzy podczas wykonywanego sportu czy ćwiczenia mocno naciskają na nogi, przez co dotykają je skurcze łydek. Aby wyeliminować ten ból na zawsze, należy w pierwszej kolejności zastanowić się lub zapytać profesjonalnego fizjoterapeuty, jaka jest tak naprawdę przyczyna naszego bólu, a także, a może przede wszystkim dowiedzieć się, jakie podjąć działania, aby w konsekwencji wyeliminować ten ból na stałe. Bo jeśli się tak nie stanie, wówczas będziemy musieli zawiesić, a nawet zakończyć to, co kochamy robić. Gorzej, jeśli wykonywanie danego sportu robimy profesjonalnie, to znaczy jeśli czerpiemy z tego nie tylko ogromną satysfakcję, ale również zarabiamy przez to pieniądze, utrzymując w dobrobycie naszą rodzinę. Wówczas z pewnością zrobimy wszystko, aby ból już nigdy nas nie dopadł.

Czego unikać?

Oprócz sportowców wymienionych we wstępie, skurcze łydek dotyczą także kobiety w ciąży. Jako jedną z przyczyn fizjoterapeuci wymieniają tutaj duży niedobór pierwiastków mineralnych, a także spory brak elektrolitów. Elektrolity tracimy również, jeśli dopadnie nas ostra, czasem przewlekła biegunka. Wówczas musimy pamiętać o tym, aby wypić dużo płynu, a najlepiej w aptece zaopatrzyć się w elektrolity. Koszt takich elektrolitów to zaledwie cena rzędu kilku bądź kilkunastu złotych, a efekt, którego finalnie oczekujemy pojawia się stosunkowo w niedługim czasie. Tracąc elektrolity tracimy przede wszystkim magnez, potas, a także duże ilości wapnia.  Z tego względu specjaliści odradzają osobom, które często skarżą się na skurcze nóg, aby zrezygnowali z picia kawy oraz napojów zawierających w sobie kofeinę.

jak sobie radzić ze skurczami łydek - podpowiadamy

Sportowcy powinni pamiętać także o tym, jak ważny jest również magnez, który tracimy szczególnie przed ważnym wydarzeniem sportowym, ze względu na stres, jaki nas w tym momencie dopada. Trudno uniknąć takiego stresu, który jest nieodłącznym elementem w życiu profesjonalnych sportowców. Jednak magnez możemy dostarczyć swojemu organizmowi poprzez spożywanie odpowiednich, przeznaczonych do tego produktów oraz pijąc duże ilości wody, szczególnie po treningu czy zawodach.

Ruch to podstawa

Jak zauważyliśmy, skurcze łydek dopadają sportowców, a więc osoby czynne fizycznie. Co ciekawe, skurczów łydek mogą występować także u osób pracujących umysłowo, które przez cały czas w pracy siedzą przed komputerem. Okazuje się, że również niewielki ruch jest powodem nabawienia się takiej przypadłości. Zatem ruch jest wskazany. Oczywiście ruch z głową, bez niepotrzebnego przeciążania naszych nóg, które dzięki temu będą sprawne i nie będzie ich męczył żaden niepotrzebny i bardzo nie lubiany przez nas efekt bólu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ