Rozmowa kwalifikacyjna – jak się przygotować?

0
680
Rozmowa kwalifikacyjna
Fot.: pexels.com

Szukając pracy jesteśmy przeważnie bardzo zdeterminowani, ale gdy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną wkrada się stres. Czy można go uniknąć? Dowiedz się, jak przygotować się do rozmowy, aby wypaść jak najlepiej

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jak-przygotowac-sie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej/

Stres przed rozmową kwalifikacyjną – jak go uniknąć?

Najczęściej przed rozmową o pracę towarzyszy nam ogromny stres. To jest właśnie oznaka tego, że zależy nam na rozmowie i na samej pracy. Jest to oczywiście bardzo pozytywny sygnał, aczkolwiek sam stres do przyjemnych nie należy. Stres potrafi popsuć absolutnie wszystko, a więc powinniśmy go jak najbardziej zminimalizować. Przede wszystkim najważniejsze są nasze myśli. Jeśli musimy odpowiednio przygotować się do rozmowy zróbmy to dzień przed, lecz wieczór przed zostawmy sobie wolny. Niech to będzie czas na relaks. Przez stres wieczorem nie możemy zasnąć, co przekłada się na niewyspanie. Odprężmy się wieczorem, zróbmy to co nas relaksuje, obejrzyjmy film, weźmy gorącą kąpiel, czy pójdźmy na spacer. Wówczas obudzimy się rano zrelaksowani, wyspani i dużo mniej zestresowani.

Przygotuj się do rozmowy

Nawet jeżeli nie jest to wymagająca praca do której musimy się solidnie przygotować, warto w głowie wymienić sobie swoje zalety, które zaowocują na rozmowie o pracę. W ten sposób podniesiemy się na duchu, przekonamy się sami że jesteśmy stworzeni do tej pracy i utwierdzimy się w przekonaniu, że mamy szansę, aby zdobyć tą pracę. Nie krytykujmy siebie, to w niczym nie pomoże przed rozmową kwalifikacyjną, a wręcz nam zaszkodzi. Jeżeli skupimy się na naszych wadach, rozmowa nie pójdzie zbyt dobrze. Najważniejsze to przygotowanie umysłu, musimy byli pozytywnie nastawieni i otwarci na rozmowę, uwagi, przemyślenia.

Zwróć uwagę na swój wygląd

Na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze są nasze kompetencje. Okazuje się jednak, że pierwsze wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej to więcej niż pół sukcesu. Musimy odpowiednio przygotować się również wizualnie. Ubierzmy się schludnie, elegancko, a nawet oficjalnie. Pokażemy w ten sposób, że poważnie traktujemy przyszłego pracodawcę oraz oferowaną pracę. Jeżeli już na wejściu zrobimy dobre wrażenie, sami to odczujemy i dzięki temu poczujemy się lepiej, a osoba rekrutująca zauważy, że na prawdę przygotowaliśmy się do tej rozmowy.

Zobacz też: http://www.kobiecymokiem.pl/jakie-prezenty-powinni-kupic-goscie-weselni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ