Przechowywanie w salonie – jak dobrać najlepsze meble?

0
1052
Przechowywanie w salonie – jak dobrać najlepsze meble?

Salon to pomieszczenie, w którym wypoczywamy i spotykamy się z bliskimi. Również może ono służyć jako przestrzeń do przechowywania. Jakie meble sprawdzą się wtedy najlepiej?

W salonie przechowujemy wiele przedmiotów – od książek, poprzez pościel i obrusy, a skończywszy na pamiątkach. Wobec tego przy aranżacji przestrzeni warto poświęcić czas na to, aby zapoznać się z różnymi propozycjami producentów w zakresie przechowywania i wybrać takie, które wpiszą się w wybrany styl oraz w dostępną przestrzeń.

Nawet niewielki salon może być efektownie urządzony i gwarantować dużo przestrzeni do przechowywania. Kluczowe do wybranie odpowiednich mebli. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich poszukiwania!

Pomysły na przechowywanie w salonie

Gdy w salonie nie mamy zbyt wiele miejsca do dyspozycji, ale nie chcemy rezygnować z przestrzeni do przechowywania, ważne jest wybranie mebli zapewniających maksymalną pojemność.

Jednocześnie, meble te nie powinny nadmiernie przytłaczać pomieszczenia, a tym samym optycznie go pomniejszać. Odpowiednio dopasowane umeblowanie powinno sprawić, że nawet najmniejszy salon nie będzie sprawiał klaustrofobicznego wrażenia.

Otwarte regały i półki

Dzięki temu, że nie są przysłonięte żadnymi frontami, mogą optycznie powiększyć wnętrze. Mogą być uzupełnione dodatkowo różnymi akcesoriami, na przykład dopasowanymi pudełkami albo koszami na przedmioty.

Przeszklone witryny

Tego rodzaju meble dobrze prezentują się w małych salonach, gdy chcemy umieścić w nich ważne dla nas przedmioty.

Szafy na wymiar

Szafę do przechowywania można zamówić także u stolarza. Ta wykonana na wymiar może odpowiadać specjalnie metrażowi pomieszczenia, na przykład może być rozciągnięta od ściany do ściany.

Wielofunkcyjne meble

Kanapa lub pufy z przestrzenią do przechowywania w środku, stolik z dodatkową półką poniżej blatu to tylko dwie propozycje, aby uzyskać jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania w salonie w dyskretny sposób.

W małych salonach najlepiej zrezygnować z ustawiania popularnych nadal meblościanek. Chociaż są praktyczne, to ze względu na swoją masywność mogą spowodować, że wnętrze będzie wyglądało na jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości.

Jak powinny wyglądać meble do małego salonu?

Przy doborze odpowiednich mebli do małego salonu nie można zapominać także o ich odpowiedniej estetyce. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepszy efekt wizualny i powiększyć przestrzeń optycznie.

Biały lub inny jasny kolor

Biel i inne jasne kolory, na przykład wybarwienia drewna w kolorze jasnobeżowym, są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Biel odbija światło i tym samym powoduje, że przestrzenne prezentują się na większe niż w rzeczywistości.

Meble na wysoki połysk

Lustrzana powierzchnia mebli odbija światło, więc również pozwala na uzyskanie efektu optycznego powiększenia wnętrza.

W sieci można już teraz znaleźć mnóstwo inspiracji dotyczących aranżacji małych salonów. Są one dostępne również na blogu internetowym pod adresem: http://meble-meble.pl/. Zapraszamy do sprawdzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ