Jak zwolnić miejsce w pamięci telefonu

0
764
Jak zwolnić miejsce w pamięci telefonu

Pamięć w telefonie komórkowym jest to zmora większości osób. Niby nic się takiego na nim nie robi i nie instaluje się nowych aplikacji, a jednak wyskakuje powiadomienie, że pamięć telefonu jest pełna. W takim wypadku należy albo dołożyć kartę SD i przenieść na nią aplikacje, o tym w dalszej części artykułu, albo usunąć niepotrzebne dane.

Jak zrobić miejsce w telefonie
Dobrym sposobem na zrobienie miejsca w telefonie jest po prostu usunięcie zbędnych aplikacji. Jednak czasami patrzy się na te aplikacje i choć korzysta się z nich rzadko to i tak ktoś może uznać, że są przydatne. Warto wtedy usunąć te aplikacje, z których korzysta się rzadko, a ich odpowiedniki można znaleźć w internecie. Na przykład jeśli posiada ktoś jakąś aplikacje do social media to na pewno będzie ona także w internecie, więc można usunąć jej ikonkę z pulpitu telefonu. Inny sposób do usunięcie pamięci podręcznej danej aplikacji. Większość aplikacji zapisuje dane o użytkowniku żeby potem wszystkie hasła były zapamiętane i żeby łatwiej korzystało się z telefonu, jednak bardzo często te dane są zbędne albo można je wpisać na nowo i będą one zajmowały mniej miejsca.

Jak przenieść aplikacje na karte SD
Jeśli ktoś się zdecyduje na opcję przeniesienia aplikacji na kartę SD to robi się to bardzo łatwo. Wystarczy wejść w aplikacje, które znajdują się w ustawieniach, a następnie kliknąć opcję przenieś na kartę SD. Po paru sekundach w zależności od rozmiaru aplikacji zostanie ona przeniesiona na kartę SD, a miejsce w pamięci telefonu zostanie zwolnione na inne rzeczy. Czasami aplikacji nie będzie można przenieść na kartę SD, ponieważ jest ona na stałe przypisana do telefonu i jeśli ktoś byłby naprawdę zaangażowany w to przeniesienie to może wykonać root telefonu, po którym na jego telefonie nie będzie gwarancji i wtedy będzie mógł robić wszystkie rzeczy, które dotychczas były zakazane. Jest to takie obejście zabezpieczeń jednak warto to wykonać dopiero po 2 latach gwarancji, ponieważ jeśli telefon się uszkodzi to nikt go nie naprawi.za darmo.

www.smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ