Prestiżowe włosy

0
973
Prestiżowe włosy

W dzisiejszych czasach ludzie coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu. Szczególnie młodzież chcąca czuć się atrakcyjnie inwestuje czas i pieniądze w swój wygląd. W tym artykule omówione zostaną modne fryzury męskie młodzieżowe. Wskazane zostaną ich geneza, sposób wykonania oraz pielęgnacji i utrzymania.

Jedną z podstawowych fryzur, klasycznych i pozostających w kanonie fryzur młodzieżowych jest Slicked Back zwana niekiedy fryzurą klasyczną lub zaczesem do tyłu. Ułożenie tej fryzury polega po prostu na zaczesaniu całości włosów do tyłu. Oczywiście można robić to na kilka sposobów i w kilku różnych wariantach – przede wszystkim na płasko i z lekkim uniesieniem. Aby fryzura wyglądała dobrze należy utrzymać długość włosów na około czternaście centymetrów na górze głowy oraz osiem centymetrów po bokach. Omawiana fryzura pasuje wszystkim osobom z wyjątkiem tych o okrągłej twarzy. U takich ludzi Slicked Back wygląda groteskowo czasem po prostu śmiesznie więc powinni oni unikać jej stosowania.

Inną z polecanych młodym ludziom modnych fryzur jest Pompadour. Główną cechą tej fryzury jest tak zwane odbicie inaczej określane jako fala czyli pokręcenie na grzywce oraz górze głowy. Tył fryzury zdecydowanie niższy i krótszy powoduje, że cała fryzura przybiera kształt trójkąta. Boki głowy muszą być starannie, krótko wygolone zaś na górze głowy powinna pozostać długość od dziesięciu do dwunastu centymetrów. Fryzurę tę spopularyzował w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku znany piosenkarz Elvis Presley, który nosił ją zawsze na swoich koncertach. Aby utrzymać tę fryzurę w należytym wyglądzie należy używać prestylera zwiększającego objętość włosów oraz podnoszącego ich podatność na układanie. Dobrym wyjściem jest też użycie pudru do włosów, który pozwoli na lepsze uniesienie fryzury. W celu poniesienia trwałości fryzury na wiele godzin należy używać pomad o mocnym trzymaniu. Są one niezbędne gdyż w przypadku ich braku fryzura Pompadour nie wytrzyma najmniejszego ruchu.

Dla osób niezbyt lubiących modowe szaleństwa i preferujących fryzury klasyczne, a przy tym niewymagające większych zabiegów pielęgnacyjnych i stosowania drogich kosmetyków poleca się fryzurę Undercut. Zwana jest ona cięciem tradycyjnym gdyż jest ogromnie popularna wśród młodzieży od wielu lat. Niektórzy fryzjerzy wyrażają opinię, iż fryzura ta pasuje każdemu z powodu niewielkiego uniesienia grzywki i dobrego wyglądu oraz dobrego postrzegania przez kobiety. Przygotowanie fryzury polega na wygoleniu boków oraz pozostawieniu grzywki na długość kilku centymetrów z jednoczesnym wykonaniem przedziałka o szerokości zależnej od potrzeb oraz wymagań klienta. Cała fryzura delikatnie przypomina Pompadour, lecz włosy są bardziej płaskie, wymaga mniejszych nakładów i mniej pielęgnacji. W celu utrzymania tej fryzury stosuje się wszelkie delikatne żele do włosów, pomady oraz matowe włókniste pasty.

Wszystkie wymienione wyżej fryzury są przeznaczone do włosów o długości minimum kilku centymetrów, co jest cechą kanonu mody młodzieżowej.

www.alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ