Dobierz prostownicę do swoich potrzeb

0
738
Dobierz prostownicę do swoich potrzeb

W dzisiejszych czasach doskonały wygląd jest jedną z tych rzeczy, na która każdy z nas powinien zwracać uwagę. Powiedzenie „jak cię widzą tak cię piszą” doskonale opisuje dzisiejszy świat. Dlatego, aby prezentować się w jak najlepszym świetle, musisz rozpocząć nawet od najmniejszych szczegółów. Takim niuansem, który często jest zaniedbywany, może być nasza fryzura. Aby poprawić jej wygląd, kobiety oraz mężczyźni stosują coraz to nowsze kremy oraz odżywki poprawiające strukturę włosów. Musisz wiedzieć, że nawet najlepsze specyfiki nie poprawią wyglądu twojej fryzury, jeżeli twój sprzęt do wykonywania codziennych zabiegów będzie niezbyt dobry. Mowa tu oczywiście o prostownicy oraz suszarce do włosów. W dzisiejszym artykule zajmiemy się tym pierwszym, czyli prostownicami.

Co powinnaś/powinieneś wiedzieć- rady na start
Aby wybrać dobry sprzęt, spełniający twoje wymagania, warto jest poczytać opinie w internecie. Wielu użytkowników lubi dzielić się swoimi doświadczeniami, dlatego przed ostatecznym wyborem i dokonaniem zakupu prześledź internet. Oznacza to, że pierwszą frazą jaką powinieneś wpisać w tym wypadku jest prostownica opinie. Nie sugeruj się opiniami pochodzącymi tylko z jednej strony. Zdarza się, że pojedyncze sztuki towaru mogą być wadliwe. Osoby posiadające taki produkt wypowiedzą się negatywnie, a Ty posiłkując się tylko tym możesz stracić okazję na dobry zakup.
Warto również zwrócić uwagę na rankingi internetowe. Niektóre blogi związane z branżą fryzjerską prowadzą takie zestawienia. Wśród nich znajdziesz produkty tanie, jak i te z najwyższej półki.
Kolejną kwestią jest dobór prostownicy do naszych włosów. Jeżeli posiadasz włosy cienkie, łamliwe oraz suche powinnaś posiadać prostownicę, która nie nagrzewa się do zbyt wysokich temperatur. Im włosy grubsze i wytrzymalsze tym temperatura może być większa. Istnieją również prostownice, które posiadają regulację temperaturową. Ich zakres często będzie odpowiadał osobą o różnej strukturze włosów.
Następny krok to powłoka grzewcza prostownicy. Jeszcze do niedawna producenci wrzucali na rynek prostownice o metalowych lub aluminiowych powłokach. Obecnie odchodzą od tego. Coraz częściej stosuje się elementy ceramiczne, tytanowe, lustrzane czy diamentowe. Każda z technologi wnosi coś innego. Na przykład płytki lustrzane nadają włosom lekki blask, zaś diamentowe są bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia.
Warto przyjrzeć się kształtowi wybieranego sprzętu. W tym wypadku kształt będzie odgrywał rolę bardziej funkcjonalną niż wizualną. Prostownica powinna dobrze leżeć nam w dłoniach podczas użycia, mieć przycisk blokujący temperaturę oraz ekran pokazujący jej wartość. Dodatkowo patrz jak przymocowane są płytki. Przede wszystkim muszą się równomiernie stykać na całej powierzchni oraz powinny być dobrze przymocowane.

Wybór prostownicy nie jest rzeczą łatwą. Warto poświęcić dłuższy czas na przeanalizowaniu ofert, gdyż sprzęt ten powinien służyć nam na co najmniej kilka lat. Z tego powodu nie oszczędzaj zbytnio przy zakupie.

www.kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEgzotyczne wakacje
Następny artykułPrestiżowe włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ